Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol om mist
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn woensdagochtend enkele tientallen vluchten geannuleerd door de mist. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Reizigers moeten ook rekening houden met vertragingen.
De mist beperkt de capaciteit, zegt de woordvoerder. Hij weet niet of er banen zijn afgesloten. "Vanwege de zichtomstandigheden wordt gekeken wat mogelijk is. Het belangrijkste is veilig vliegverkeer." Het is een puzzel die gelegd moet worden, zegt hij. Het vliegveld overlegt meerdere keren per dag met onder meer weerdiensten en luchtvaartmaatschappijen. Deze maatschappijen beslissen uiteindelijk over het annuleren van vluchten.
Het KNMI heeft woensdagochtend code geel afgekondigd vanwege dichte mist. De waarschuwing geldt inmiddels voor heel Nederland, behalve voor de Waddeneilanden. Het zicht is plaatselijk minder dan 200 meter, aldus het KNMI. Verkeer kan hierdoor hinder ondervinden. Voor Noord-Holland geldt code geel vooralsnog tot 11.00 uur.
Eindhoven Airport
Hoelang de problemen nog aanhouden voor Schiphol, weet de woordvoerder van het vliegveld niet. Als het weer opklaart, kan de normale capaciteit worden hersteld. Maar er zijn vluchten uitgehaald of vertraagd binnengekomen of vertrokken. "Dat merk je nog wel gedurende de dag."
Ook Eindhoven Airport waarschuwt voor vertragingen en annuleringen door de mist. De website van dit vliegveld toont iets na 08.30 uur zes vertraagde aankomende vluchten, twee omgeleide vluchten naar Weeze en twee vertraagde vertrekkende vluchten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
5 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
11 uur geleden