Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol om mist
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn woensdagochtend enkele tientallen vluchten geannuleerd door de mist. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Reizigers moeten ook rekening houden met vertragingen.
De mist beperkt de capaciteit, zegt de woordvoerder. Hij weet niet of er banen zijn afgesloten. "Vanwege de zichtomstandigheden wordt gekeken wat mogelijk is. Het belangrijkste is veilig vliegverkeer." Het is een puzzel die gelegd moet worden, zegt hij. Het vliegveld overlegt meerdere keren per dag met onder meer weerdiensten en luchtvaartmaatschappijen. Deze maatschappijen beslissen uiteindelijk over het annuleren van vluchten.
Het KNMI heeft woensdagochtend code geel afgekondigd vanwege dichte mist. De waarschuwing geldt inmiddels voor heel Nederland, behalve voor de Waddeneilanden. Het zicht is plaatselijk minder dan 200 meter, aldus het KNMI. Verkeer kan hierdoor hinder ondervinden. Voor Noord-Holland geldt code geel vooralsnog tot 11.00 uur.
Eindhoven Airport
Hoelang de problemen nog aanhouden voor Schiphol, weet de woordvoerder van het vliegveld niet. Als het weer opklaart, kan de normale capaciteit worden hersteld. Maar er zijn vluchten uitgehaald of vertraagd binnengekomen of vertrokken. "Dat merk je nog wel gedurende de dag."
Ook Eindhoven Airport waarschuwt voor vertragingen en annuleringen door de mist. De website van dit vliegveld toont iets na 08.30 uur zes vertraagde aankomende vluchten, twee omgeleide vluchten naar Weeze en twee vertraagde vertrekkende vluchten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
9 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
5 uur geleden