Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol om mist
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn woensdagochtend enkele tientallen vluchten geannuleerd door de mist. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Reizigers moeten ook rekening houden met vertragingen.
De mist beperkt de capaciteit, zegt de woordvoerder. Hij weet niet of er banen zijn afgesloten. "Vanwege de zichtomstandigheden wordt gekeken wat mogelijk is. Het belangrijkste is veilig vliegverkeer." Het is een puzzel die gelegd moet worden, zegt hij. Het vliegveld overlegt meerdere keren per dag met onder meer weerdiensten en luchtvaartmaatschappijen. Deze maatschappijen beslissen uiteindelijk over het annuleren van vluchten.
Het KNMI heeft woensdagochtend code geel afgekondigd vanwege dichte mist. De waarschuwing geldt inmiddels voor heel Nederland, behalve voor de Waddeneilanden. Het zicht is plaatselijk minder dan 200 meter, aldus het KNMI. Verkeer kan hierdoor hinder ondervinden. Voor Noord-Holland geldt code geel vooralsnog tot 11.00 uur.
Eindhoven Airport
Hoelang de problemen nog aanhouden voor Schiphol, weet de woordvoerder van het vliegveld niet. Als het weer opklaart, kan de normale capaciteit worden hersteld. Maar er zijn vluchten uitgehaald of vertraagd binnengekomen of vertrokken. "Dat merk je nog wel gedurende de dag."
Ook Eindhoven Airport waarschuwt voor vertragingen en annuleringen door de mist. De website van dit vliegveld toont iets na 08.30 uur zes vertraagde aankomende vluchten, twee omgeleide vluchten naar Weeze en twee vertraagde vertrekkende vluchten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
7 uur geleden