Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door winters weer

Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.

Reizigers wordt geadviseerd hun vluchtinformatie goed in de gaten te houden. De geschrapte vluchten betreffen vooral die met Europese bestemmingen, waarop normaal meerdere keren per dag wordt gevlogen.

Volgens een woordvoerster van Schiphol zijn er "meer dan honderd vluchten" vertraagd en zijn er "enkele tientallen" uitgevallen. Een precies aantal durft zij niet te geven.

KLM

Dat geldt ook voor KLM, waar een zegsvrouw uitlegt dat de maatschappij "ad hoc, dus op het laatste moment" vluchten schrapt. Ze vreest dat de situatie nog de hele dag zal aanhouden, maar voegt toe dat het weer "heel erg onvoorspelbaar" is.

Claimorganisatie EUclaim ziet begin van de middag dat er telkens annuleringen bijkomen. "Het is een lopend getal. Eerder vanochtend waren het er 150. Nu zijn er al bijna 200 vluchten geannuleerd". Daarbij gaat het zowel om vertrekkende als aankomende vluchten. Gemeten in zogenoemde retourvluchten, waarmee de luchtvaart zelf vaak rekent, gaat het om de helft.

Geen recht op compensatie

Vliegtuigen kunnen door het weer te maken krijgen met zogenoemd de-icing, waarbij hun vleugels ijs- en sneeuwvrij worden gemaakt. Dat kost extra tijd en kan dus voor vertraging zorgen. Daarnaast is de windrichting momenteel ongunstig, wat ervoor zorgt dat er minder baancapaciteit beschikbaar is. Volgens Schiphol staat de sneeuwvloot ook paraat om banen zo nodig schoon te vegen.

Gedupeerde reizigers hebben geen recht op compensatie voor geleden tijdverlies, legt EUclaim uit. Dit komt omdat er sprake is van overmacht. Wel moeten luchtvaartmaatschappijen bijvoorbeeld maaltijden vergoeden en een vervangende vlucht regelen.

Op de andere grotere vliegvelden in Nederland is geen sprake van vluchtuitval. Een woordvoerder van Eindhoven Airport geeft aan dat zijn vliegveld vooralsnog geen last heeft van winters weer.

Meer uit Financieel

Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

4 minuten geleden
Inmiddels honderden annuleringen op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.

18 minuten geleden
Bijna alle nieuw verkochte auto's in Noorwegen elektrisch

OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.

3 uur geleden
Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

5 uur geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

5 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

6 uur geleden