Tientallen verwaarloosde honden en vogels in beslag genomen in Ens
ENS (ANP) - In Ens in de gemeente Noordoostpolder hebben de politie en de Landelijke Inspectiedienst Dierenwelzijn (LID) 24 honden en 55 kippen, eenden, ganzen en parelhoenders in beslag genomen. De politie in de Flevolandse gemeente spreekt zaterdag van een "schrijnend geval van dierenverwaarlozing".
"Ondanks dat het de dieren niet aan goede voeding ontbrak, waren de leefomstandigheden echt verschrikkelijk te noemen", aldus de politie. "De penetrante lucht van urine was adembenemend en de hokken en slaapplaatsen ronduit smerig." Tegen de eigenaresse van de dieren wordt een proces-verbaal opgemaakt.
Begin deze maand grepen de politie en de LID ook in de Limburgse gemeente Echt in. Daar werden onder meer ruim zestig honden, ruim twintig katten, tien paarden en pony's en bijna vijftig kippen in beslag genomen, omdat de eigenares de dieren ernstig zou hebben verwaarloosd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden