Tientallen vermisten na zinken boot voor Griekse kust
ATHENE (ANP/DPA) - In de buurt van Griekenland is een boot met migranten gezonken. Twaalf van hen konden door de kustwacht worden gered en zeker drie lichamen zijn uit het water gevist. Tientallen anderen worden nog vermist.
De boot zonk nabij het Griekse eiland Folegandros in de Egeïsche Zee. Woensdagavond werd door de kustwacht nog gezocht naar overlevenden. Bij de zoekactie zijn naast schepen ook helikopters en een vliegtuig ingezet.
Het is volgens een woordvoerder van de kustwacht onduidelijk hoeveel mensen precies in de boot zaten. Hij schat op basis van verklaringen van de overlevenden tussen de 30 en 50 mensen. Van degenen die het hebben overleefd, kwamen de meesten uit Irak.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
12 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
9 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
10 uur geleden