Tientallen trekkers verzamelen zich bij Beverwijkse Bazaar
BEVERWIJK (ANP) - Vele tientallen boerentrekkers hebben zich verzameld op een parkeerterrein bij de Beverwijkse Bazaar, een overdekte markt nabij het centrum van de stad. Sommigen hebben omgekeerde Nederlandse vlaggen op de voertuigen. De boeren houden maandag een nieuwe protestactie tegen onder meer Europese regels over het uitrijden van mest.
De boeren vertrekken later maandagochtend in een stoet naar het provinciehuis in Haarlem om een petitie tegen de nieuwe regels aan te bieden. De route voert via de Noorderweg (N246), Wijkermeerweg (N197) en de Parallelweg (N197) in de richting van de Velsertraverse en de oprit van de A22.
Het moet een publieksvriendelijke actie worden, vertelt boer Arnold Res uit Castricum, een van de boeren die meedoet aan het protest. "We gaan niet de snelweg blokkeren. We blijven op de rechterrijbaan en rijden onder politiebegeleiding. De vluchtstrook blijft vrij. We rijden in één lange sliert naar Haarlem. Er wordt niks in de brand gestoken. We maken er echt een publieksvriendelijke actie van, maar we willen wel even ons punt maken."
250 trekkers
Res verwacht zo'n 250 trekkers. De meeste boeren die meedoen aan de actie komen uit Noord-Holland, aldus Res. "De overheid komt met dingen waar we het niet mee eens zijn. We moeten nu al drie meter van de sloot afblijven, we mogen minder mest op ons land uitrijden, we moeten mest afvoeren. Dat kost veel geld."
Op de nabijgelegen Noorderweg langs de A9 staat ook een tiental trekkers, aldus een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
9 uur geleden