Tientallen trekkers verzamelen zich bij Beverwijkse Bazaar
BEVERWIJK (ANP) - Vele tientallen boerentrekkers hebben zich verzameld op een parkeerterrein bij de Beverwijkse Bazaar, een overdekte markt nabij het centrum van de stad. Sommigen hebben omgekeerde Nederlandse vlaggen op de voertuigen. De boeren houden maandag een nieuwe protestactie tegen onder meer Europese regels over het uitrijden van mest.
De boeren vertrekken later maandagochtend in een stoet naar het provinciehuis in Haarlem om een petitie tegen de nieuwe regels aan te bieden. De route voert via de Noorderweg (N246), Wijkermeerweg (N197) en de Parallelweg (N197) in de richting van de Velsertraverse en de oprit van de A22.
Het moet een publieksvriendelijke actie worden, vertelt boer Arnold Res uit Castricum, een van de boeren die meedoet aan het protest. "We gaan niet de snelweg blokkeren. We blijven op de rechterrijbaan en rijden onder politiebegeleiding. De vluchtstrook blijft vrij. We rijden in één lange sliert naar Haarlem. Er wordt niks in de brand gestoken. We maken er echt een publieksvriendelijke actie van, maar we willen wel even ons punt maken."
250 trekkers
Res verwacht zo'n 250 trekkers. De meeste boeren die meedoen aan de actie komen uit Noord-Holland, aldus Res. "De overheid komt met dingen waar we het niet mee eens zijn. We moeten nu al drie meter van de sloot afblijven, we mogen minder mest op ons land uitrijden, we moeten mest afvoeren. Dat kost veel geld."
Op de nabijgelegen Noorderweg langs de A9 staat ook een tiental trekkers, aldus een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
14 uur geleden