Tientallen staatshoofden en regeringsleiders bijeen in Cuba
HAVANA (ANP) - In Cuba komen meer dan dertig staatshoofden en regeringsleiders bijeen voor de tweedaagse top van de groep van 77. De groep landen uit Afrika, Azië en Latijns-Amerika is in 1964 in de VN gevormd, maar telt inmiddels 134 leden. Speciale gast is op deze top China, dat een topman van de Communistische Partij stuurt. De landen streven via de VN naar meer invloed op de economische ontwikkelingen.
Onder de deelnemers zijn de presidenten van Argentinië, Brazilië, Colombia, Cuba, Palestina, Sri Lanka en Zuid-Afrika en VN-chef António Guterres. Hoofdthema is de rol die wetenschap, technologie en innovatie kunnen spelen in de ontwikkeling van de landen.
Volgens de gastheer, president Miguel Díaz-Canel van Cuba, blijft de groep "multilateralisme, samenwerking en ontwikkeling nastreven". De groep zou zich volgens de Cubanen eensgezind moeten keren tegen "de kleingeestige belangen van diegenen die de huidige onrechtvaardige economische orde in stand willen houden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
8 uur geleden