Tientallen staatshoofden en regeringsleiders bijeen in Cuba
HAVANA (ANP) - In Cuba komen meer dan dertig staatshoofden en regeringsleiders bijeen voor de tweedaagse top van de groep van 77. De groep landen uit Afrika, Azië en Latijns-Amerika is in 1964 in de VN gevormd, maar telt inmiddels 134 leden. Speciale gast is op deze top China, dat een topman van de Communistische Partij stuurt. De landen streven via de VN naar meer invloed op de economische ontwikkelingen.
Onder de deelnemers zijn de presidenten van Argentinië, Brazilië, Colombia, Cuba, Palestina, Sri Lanka en Zuid-Afrika en VN-chef António Guterres. Hoofdthema is de rol die wetenschap, technologie en innovatie kunnen spelen in de ontwikkeling van de landen.
Volgens de gastheer, president Miguel Díaz-Canel van Cuba, blijft de groep "multilateralisme, samenwerking en ontwikkeling nastreven". De groep zou zich volgens de Cubanen eensgezind moeten keren tegen "de kleingeestige belangen van diegenen die de huidige onrechtvaardige economische orde in stand willen houden".
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
42 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
43 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
9 uur geleden