Tientallen staatshoofden en regeringsleiders bijeen in Cuba
HAVANA (ANP) - In Cuba komen meer dan dertig staatshoofden en regeringsleiders bijeen voor de tweedaagse top van de groep van 77. De groep landen uit Afrika, Azië en Latijns-Amerika is in 1964 in de VN gevormd, maar telt inmiddels 134 leden. Speciale gast is op deze top China, dat een topman van de Communistische Partij stuurt. De landen streven via de VN naar meer invloed op de economische ontwikkelingen.
Onder de deelnemers zijn de presidenten van Argentinië, Brazilië, Colombia, Cuba, Palestina, Sri Lanka en Zuid-Afrika en VN-chef António Guterres. Hoofdthema is de rol die wetenschap, technologie en innovatie kunnen spelen in de ontwikkeling van de landen.
Volgens de gastheer, president Miguel Díaz-Canel van Cuba, blijft de groep "multilateralisme, samenwerking en ontwikkeling nastreven". De groep zou zich volgens de Cubanen eensgezind moeten keren tegen "de kleingeestige belangen van diegenen die de huidige onrechtvaardige economische orde in stand willen houden".
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
57 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
5 uur geleden