Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen slachtoffers door beschietingen op Zaporizja

Tientallen slachtoffers door beschietingen op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Minstens zeventien mensen zijn omgekomen door Russische raketaanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja, meldt het stadsbestuur. Door de beschietingen in de nacht van zaterdag op zondag liggen volgens de gouverneur tientallen gewonden in het ziekenhuis.

Het stadsbestuur spreekt over schade aan zeker twintig huizen, vijftig gebouwen met meerdere verdiepingen en vier onderwijsinstellingen. De Oekraïense gouverneur Oleksandr Staroech had het eerder over twaalf doden en 49 gewonden in het ziekenhuis, maar zei dat de aantallen nog kunnen oplopen. Bij de reddingsoperatie zijn volgens hem meerdere mensen onder het puin vandaan gehaald.

President Volodimir Zelenski uitte zijn grote ongenoegen na het horen van die eerdere cijfers. "Weer Zaporizja. Weer genadeloze aanvallen op vreedzame mensen", schreef hij op Telegram. De president omschreef de daders als "wilden en terroristen" en zei dat alle betrokkenen terecht moeten staan voor het "kwaad" dat ze hebben aangericht.

Zaporizja werd eerder deze week ook al geraakt door raketten. Daarbij stierven volgens de Oekraïense autoriteiten zeventien mensen, onder wie een kind. De hoofdstad van de gelijknamige regio ligt op ongeveer 125 kilometer van de grootste kerncentrale van Europa. Deze centrale wordt al maanden bezet door Russische troepen.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

4 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

4 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

5 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

5 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

6 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

7 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

7 uur geleden