Tientallen Russen mogen onder neutrale vlag meedoen aan Spelen
PARIJS (ANP) - Het IOC heeft vooralsnog 39 sporters uit Rusland en Belarus toestemming gegeven om mee te doen aan de Olympische Spelen volgende maand. Dat moeten ze dan wel onder een neutrale vlag. Het gaat om 22 Russen en 17 Belarussen.
Het IOC publiceerde de lijst donderdag online. Op 15 juni verscheen al een eerste versie met worstelaars, gewichtheffers, wielrenners en trampolinespringers. Op de nieuwste lijst staan nu ook tennissers en roeiers uit de twee landen. Zeker achttien atleten hebben de uitnodiging voor de Spelen al geaccepteerd.
Onder andere tennistoppers Daniil Medvedev en Andrej Roeblev mogen meedoen. Of zij zelf willen deelnemen is nog niet zeker. Ook wielrenner Aleksandr Vlasov is welkom in Parijs, maar hij weigert. Eerder liet ook tennisster Aryna Sabalenka al weten niet mee te doen.
Oorlog in Oekraïne
Sinds de inval in Oekraïne in 2022 mogen Russische en Belarussische sporters alleen meedoen aan sportevenementen onder een neutrale vlag. Of er nog meer Russen en Belarussen mee mogen doen in Parijs is niet bekend.
De Spelen beginnen op 26 juli en duren tot en met 11 augustus.
Meer uit Sport
SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
33 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
12 uur geleden