Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tientallen reisbureaus van D-reizen gaan weer open'

'Tientallen reisbureaus van D-reizen gaan weer open'

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig winkels van D-reizen openen vanaf 1 juli weer de deuren en nog eens vijftig reisbureaus volgen waarschijnlijk snel daarna. Ook de website van de reisorganisatie wordt weer operationeel, heeft directeur Marc van Deursen van Prijsvrij, de organisatie die onderdelen van D-reizen overnam na het faillissement, gezegd in een interview met het AD.

Volgens Van Deursen gaat de heropening stapsgewijs. "Na de eerste week van juli hopen we op honderd winkels te zitten en zo komen er elke dag meer bij. We beginnen komende maandag met een testwinkel, want we moeten heel wat herstellen, opnieuw installeren en vervangen. Denk bijvoorbeeld aan telefoonlijnen en ICT.’’

De nieuwe eigenaar vertelde aan de krant dat het vinden van voldoende personeel niet zo'n probleem was. "Gelukkig zijn het bijna alleen maar medewerkers van het oude D-reizen die we een nieuw contract kunnen aanbieden. We zetten in op de terugkeer van 450 van de 1100 medewerkers."

Doorstart

Prijsvrij bereikte vorige maand een akkoord met de curatoren van D-reizen over een doorstart van een deel van de failliete reisorganisatie. Het zou gaan om tussen de 100 en de 150 reisbureaus en tussen de 400 en 450 medewerkers. Nog eens zo'n 50 winkels van de oorspronkelijke 285 reisbureaus gaan verder onder een andere reisorganisatie, genaamd Hillman Travel.

D-rt Groep, het bedrijf achter D-reizen, werd begin april door de rechtbank in Haarlem failliet verklaard. De onderneming was door de coronacrisis flink in financiële problemen gekomen. Volgens de directie was het bedrijf niet meer in staat om vakanties te verkopen en kwam er vrijwel geen geld meer binnen. Nadat in maart ook nog was gebleken dat D-reizen niet in aanmerking kwam voor alle aangevraagde financiering uit het zogenoemde voucherfonds, maar slechts voor een deel, werd het bankroet aangevraagd.

Meer uit Financieel

FAA: stoelen in honderden Boeings 737 MAX verkeerd geïnstalleerd

SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.

2 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

5 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

5 uur geleden
Wall Street verdeeld door techzorgen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.

7 uur geleden
Philips verhoogt winstverwachting na meevaller importheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.

8 uur geleden
Nachtkijkermaker profiteert weer van sterke orderstroom defensie

ATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

8 uur geleden
Trump roept Federal Reserve op om rente te verlagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.

10 uur geleden