Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

Tientallen Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Israëlische troepen hebben de afgelopen 24 uur bij nieuwe aanvallen en gevechten in de Gazastrook zeker 83 Palestijnen gedood, meldt de door Hamas gecontroleerde gezondheidsautoriteit. Nog eens 125 mensen zijn gewond geraakt.

Sinds het begin van de oorlog kwamen volgens Palestijnse opgave 28.858 Palestijnen om, bijna 70.000 mensen raakten gewond. Volgens schattingen van de Verenigde Naties bestaat de meerderheid van de dodelijke slachtoffers uit vrouwen en kinderen. Volgens de Israëlische legerstafchef Herzi Halevi zijn tot nu toe "meer dan 10.000 terroristen in de Gazastrook uitgeschakeld, onder wie veel commandanten".

Strijders van Hamas trokken op 7 oktober Israël binnen en doodden zo'n 1200 mensen. Nog eens 250 anderen werden ontvoerd. Volgens het Israëlische leger zijn sinds begin oktober vorig jaar 572 militairen gesneuveld en raakten er ruim 2900 gewond.

Meer uit Buitenland

Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

11 minuten geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

1 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

3 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

5 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

6 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

6 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

6 uur geleden