Tientallen Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Israëlische troepen hebben de afgelopen 24 uur bij nieuwe aanvallen en gevechten in de Gazastrook zeker 83 Palestijnen gedood, meldt de door Hamas gecontroleerde gezondheidsautoriteit. Nog eens 125 mensen zijn gewond geraakt.
Sinds het begin van de oorlog kwamen volgens Palestijnse opgave 28.858 Palestijnen om, bijna 70.000 mensen raakten gewond. Volgens schattingen van de Verenigde Naties bestaat de meerderheid van de dodelijke slachtoffers uit vrouwen en kinderen. Volgens de Israëlische legerstafchef Herzi Halevi zijn tot nu toe "meer dan 10.000 terroristen in de Gazastrook uitgeschakeld, onder wie veel commandanten".
Strijders van Hamas trokken op 7 oktober Israël binnen en doodden zo'n 1200 mensen. Nog eens 250 anderen werden ontvoerd. Volgens het Israëlische leger zijn sinds begin oktober vorig jaar 572 militairen gesneuveld en raakten er ruim 2900 gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
1 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
3 uur geleden