Tientallen Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Israëlische troepen hebben de afgelopen 24 uur bij nieuwe aanvallen en gevechten in de Gazastrook zeker 83 Palestijnen gedood, meldt de door Hamas gecontroleerde gezondheidsautoriteit. Nog eens 125 mensen zijn gewond geraakt.
Sinds het begin van de oorlog kwamen volgens Palestijnse opgave 28.858 Palestijnen om, bijna 70.000 mensen raakten gewond. Volgens schattingen van de Verenigde Naties bestaat de meerderheid van de dodelijke slachtoffers uit vrouwen en kinderen. Volgens de Israëlische legerstafchef Herzi Halevi zijn tot nu toe "meer dan 10.000 terroristen in de Gazastrook uitgeschakeld, onder wie veel commandanten".
Strijders van Hamas trokken op 7 oktober Israël binnen en doodden zo'n 1200 mensen. Nog eens 250 anderen werden ontvoerd. Volgens het Israëlische leger zijn sinds begin oktober vorig jaar 572 militairen gesneuveld en raakten er ruim 2900 gewond.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
1 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
6 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
8 uur geleden