Tientallen Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Israëlische troepen hebben de afgelopen 24 uur bij nieuwe aanvallen en gevechten in de Gazastrook zeker 83 Palestijnen gedood, meldt de door Hamas gecontroleerde gezondheidsautoriteit. Nog eens 125 mensen zijn gewond geraakt.
Sinds het begin van de oorlog kwamen volgens Palestijnse opgave 28.858 Palestijnen om, bijna 70.000 mensen raakten gewond. Volgens schattingen van de Verenigde Naties bestaat de meerderheid van de dodelijke slachtoffers uit vrouwen en kinderen. Volgens de Israëlische legerstafchef Herzi Halevi zijn tot nu toe "meer dan 10.000 terroristen in de Gazastrook uitgeschakeld, onder wie veel commandanten".
Strijders van Hamas trokken op 7 oktober Israël binnen en doodden zo'n 1200 mensen. Nog eens 250 anderen werden ontvoerd. Volgens het Israëlische leger zijn sinds begin oktober vorig jaar 572 militairen gesneuveld en raakten er ruim 2900 gewond.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten ondervragen NAVO-bondgenoten inderdaad over hun steun voor Amerikaanse doelstellingen, zegt Finland. Ze hebben een vragenlijst gekregen over bijvoorbeeld Amerikaans optreden in het Midden-Oosten en het kopen van Amerikaanse wapens, op een moment dat de VS nadenken of en waar uit Europa ze beschermende troepen willen weghalen.
48 minuten geledenCEUTA (ANP) - Spanje gaat 1500 tijdelijke opvangplekken voor migranten verzorgen in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko, zegt migratieminister Elma Saiz volgens persbureau EFE. Eind juli staken daar tienduizenden mensen de grens over, van wie er nog 5000 tot 8000 zouden zijn achtergebleven. Zondag demonstreerden honderden van hen tegen de omstandigheden waarin zij nu leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen Oman "helemaal kapot bombarderen" als het land in de weg staat bij het conflict met Iran in de Straat van Hormuz. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tegen tv-zender Fox News. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang in de belangrijke zeestraat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het zogenoemde memorandum van overeenstemming met de Verenigde Staten "irrelevant" is sinds de Amerikanen het schonden. De deadline van zestig dagen voor verdere gesprekken die maandag afloopt, is daarmee ook niet van belang, zegt de woordvoerder volgens Al Jazeera.
2 uur geledenLE PORGE (ANP/AFP) - Inwoners van de Franse gemeente Le Porge hebben premier Sébastien Lecornu uitgejoeld om zijn aanpak van de natuurbranden in het gebied. Bij zijn aankomst in de getroffen regio hadden zich rond de tweehonderd mensen verzameld voor het gemeentehuis. Ze joelden, floten en riepen leuzen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Zeker 35 aanhangers van de Russische oppositiepartij Jabloko zijn maandag opgepakt, meldt partijleider Nikolaj Rybakov. Ze zijn aangehouden bij het hooggerechtshof, waar op dat moment het hoger beroep werd behandeld over de uitsluiting van de partij bij de komende parlementsverkiezingen in september.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Duitse en Noorse helikopters helpen vanaf maandag bij het blussen van de grote brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat meldt de minister van Binnenlandse Zaken, Bernard Quintin. Het is de grootste natuurbrand ooit voor België.
4 uur geleden