Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen omgekomen migranten aan Italiaanse kust gevonden

Tientallen omgekomen migranten aan Italiaanse kust gevonden

STECCATO DI CUTRO/ROME (ANP/RTR) - Door de ondergang van een boot met migranten voor de zuidkust van Italië zijn tientallen mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. Italiaanse autoriteiten meldden dat 58 lichamen zijn aangespoeld op een strand of gevonden in zee bij Steccato di Cutro, bijna 500 kilometer ten zuidoosten van Rome. Medewerkers van het plaatselijke havenbedrijf, de kustwacht en de politie zoeken naar overlevenden. Er zijn er circa tachtig gered. Gevreesd wordt dat er mogelijk nog doden niet zijn gevonden.

De boot had vermoedelijk ongeveer 180 maar misschien veel meer mensen uit voornamelijk Afghanistan, Iran en Pakistan aan boord. De oude houten vissersboot is door de ruwe zee gebroken en ten onder gegaan. Volgens lokale media was de boot niet bestand tegen de hoge golven. Van het vaartuig lijkt enkel wrakhout over. De burgemeester van Steccato di Cutro zei dat overal, op het strand en tot 300 meter uit de kust wrakstukken te zien zijn.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft geschokt op de tragedie gereageerd. Ze wil dat de landen waar de migranten vandaan komen en waar ze de zee op gaan, meer meewerken om deze drama's te voorkomen, en dat mensen niet worden aangemoedigd het risico te nemen. De mensensmokkelaars moeten worden aangepakt, want volgens buitenlandminister Matteo Piantedosi verdienen gewetenloze criminelen veel geld door de migranten een reis naar Europa op gammele, onzeewaardige bootjes aan te smeren. "Over de lijken van hun slachtoffers worden enorme winsten gemaakt die in drugs en in wapens worden geïnvesteerd."

Meer uit Buitenland

Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

37 minuten geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

2 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

7 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

7 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

9 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

10 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

14 uur geleden