Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen miljoenen Europeanen wachten langere lockdowns

Tientallen miljoenen Europeanen wachten langere lockdowns

DEN HAAG (ANP) - Wanneer kunnen strenge maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen worden versoepeld? Met die vraag worstelen veel Europese landen. Op sommige plaatsen laten overheden de teugels alweer een beetje vieren, maar tientallen miljoenen EU-burgers krijgen naar verwachting te horen dat ze langer binnen moeten blijven. Een overzicht:

Italië behoort wereldwijd tot de zwaarst getroffen landen. De regering kondigde op 9 maart een lockdown af voor het hele land en kwam later met aanvullende maatregelen. Het openbaar leven ligt daardoor plat: mensen moeten in principe thuis blijven en de meeste winkels en instellingen zijn dicht. De lockdown in Italië duurt tot 13 april, maar wordt vermoedelijk verlengd.

Naast Italië heeft ook Spanje zwaar te lijden onder de pandemie. De regering van premier Pedro Sánchez kondigde op 14 maart de noodtoestand af en heeft inwoners opdracht gegeven thuis te blijven. Madrid wil de noodtoestand verlengen tot 25 april.

Frankrijk

Ook in Frankrijk mogen burgers vanwege de coronacrisis alleen nog onder voorwaarden hun huis verlaten. Die maatregel is sinds 17 maart van kracht en duurt in elk geval tot 15 april, maar vermoedelijk langer. President Macron spreekt volgende week het land toe over de volgende stappen.

België zit tot zeker 20 april op slot. In het land zijn sinds 18 maart alleen nog essentiële winkels open, moet in principe iedereen thuiswerken, zijn de scholen dicht en geldt een verbod op samenscholing en niet-noodzakelijke verplaatsingen. De grenzen zijn gesloten voor toeristen en dagjesmensen.

Verenigd Koninkrijk

Het Verenigd Koninkrijk besloot aanvankelijk niet tot een lockdown, maar gooide het roer om toen steeds meer Britten ziek werden. Premier Boris Johnson maakte op 23 maart bekend dat ook zijn landgenoten verplicht thuis moeten blijven.

Duitsers hebben ook te maken met beperkingen vanwege de coronacrisis, maar die zijn minder streng dan in andere delen van Europa. Het dodental in hun land ligt ook relatief laag. Er overleden minder patiënten aan het virus dan in Nederland.

Samenscholingsverbod

In Duitsland moesten sommige bedrijven sluiten en is een samenscholingsverbod afgekondigd. Inwoners wordt opgeroepen aan social distancing te doen. Sommige deelstaten, zoals Beieren, hebben overigens zelf uitgaansbeperkingen ingevoerd die verder gaan dan de landelijke norm.

Buiten Europa is de VS het zwaarst getroffen land. Daar verschillen de maatregelen tegen het virus van staat tot staat. Op veel plaatsen zijn horecazaken en scholen gesloten en wordt mensen gevraagd thuis te blijven.

Meer uit Buitenland

Bondgenoten beleggen nieuwe top over bescherming Oekraïne

PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.

43 minuten geleden
Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

1 uur geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

1 uur geleden
Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

2 uur geleden
Belarus verleent opnieuw gevangenen gratie

MINSK (ANP/RTR) - Belarus verleent 22 gevangenen gratie, meldt staatspersbureau Belta. Volgens het kantoor van president Aleksandr Loekasjenko gaat het om vijftien vrouwen en zeven mannen, die "in het belang van hun families" worden vrijgelaten. Twintig van hen zouden politieke gevangenen zijn.

2 uur geleden
Extra politie tijdens jaarwisseling Sydney na aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.

3 uur geleden
Turkije arresteert 357 IS-verdachten in nachtelijke operatie

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.

4 uur geleden