Tientallen migranten op zee vermist bij Italië
ROME (ANP/AFP/RTR) - Zeker dertig migranten worden op zee vermist bij het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat komt volgens de Internationale Organisatie voor Migratie naar voren uit verklaringen van overlevenden.
Bij het eiland vergingen zaterdag twee boten met migranten. Dat gebeurde tijdens stormachtig weer. De opvarenden probeerden naar verluidt vanuit Tunesië de Middellandse Zee over te steken. De Italiaanse kustwacht liet weten dat twee lichamen zijn geborgen. Er konden 57 personen worden gered.
Italië meldt dit jaar een flinke toename van het aantal migranten dat via de zee arriveert. Er zijn volgens recente cijfers al zo'n 92.000 aankomsten geregistreerd, tegenover bijna 43.000 in dezelfde periode vorig jaar. Bij Lampedusa zijn de afgelopen dagen zo'n 2000 mensen gered en aan wal gebracht.
De politie in het Italiaanse Agrigento heeft een onderzoek ingesteld naar het vergaan van de twee migrantenbootjes. De plaatselijke politiechef zei volgens Italiaanse media dat mensensmokkelaars zich bewust moeten zijn geweest van de levensgevaarlijke weersomstandigheden. "Degene die ze heeft toegestaan of gedwongen te vertrekken, is een gestoorde crimineel zonder principes."
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.
4 uur geleden