Tientallen migranten op zee vermist bij Italië
ROME (ANP/AFP/RTR) - Zeker dertig migranten worden op zee vermist bij het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat komt volgens de Internationale Organisatie voor Migratie naar voren uit verklaringen van overlevenden.
Bij het eiland vergingen zaterdag twee boten met migranten. Dat gebeurde tijdens stormachtig weer. De opvarenden probeerden naar verluidt vanuit Tunesië de Middellandse Zee over te steken. De Italiaanse kustwacht liet weten dat twee lichamen zijn geborgen. Er konden 57 personen worden gered.
Italië meldt dit jaar een flinke toename van het aantal migranten dat via de zee arriveert. Er zijn volgens recente cijfers al zo'n 92.000 aankomsten geregistreerd, tegenover bijna 43.000 in dezelfde periode vorig jaar. Bij Lampedusa zijn de afgelopen dagen zo'n 2000 mensen gered en aan wal gebracht.
De politie in het Italiaanse Agrigento heeft een onderzoek ingesteld naar het vergaan van de twee migrantenbootjes. De plaatselijke politiechef zei volgens Italiaanse media dat mensensmokkelaars zich bewust moeten zijn geweest van de levensgevaarlijke weersomstandigheden. "Degene die ze heeft toegestaan of gedwongen te vertrekken, is een gestoorde crimineel zonder principes."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
4 uur geleden