Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen migranten op zee vermist bij Italië

Tientallen migranten op zee vermist bij Italië

ROME (ANP/AFP/RTR) - Zeker dertig migranten worden op zee vermist bij het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat komt volgens de Internationale Organisatie voor Migratie naar voren uit verklaringen van overlevenden.

Bij het eiland vergingen zaterdag twee boten met migranten. Dat gebeurde tijdens stormachtig weer. De opvarenden probeerden naar verluidt vanuit Tunesië de Middellandse Zee over te steken. De Italiaanse kustwacht liet weten dat twee lichamen zijn geborgen. Er konden 57 personen worden gered.

Italië meldt dit jaar een flinke toename van het aantal migranten dat via de zee arriveert. Er zijn volgens recente cijfers al zo'n 92.000 aankomsten geregistreerd, tegenover bijna 43.000 in dezelfde periode vorig jaar. Bij Lampedusa zijn de afgelopen dagen zo'n 2000 mensen gered en aan wal gebracht.

De politie in het Italiaanse Agrigento heeft een onderzoek ingesteld naar het vergaan van de twee migrantenbootjes. De plaatselijke politiechef zei volgens Italiaanse media dat mensensmokkelaars zich bewust moeten zijn geweest van de levensgevaarlijke weersomstandigheden. "Degene die ze heeft toegestaan of gedwongen te vertrekken, is een gestoorde crimineel zonder principes."

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

4 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

5 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

5 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

6 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

7 uur geleden