Tientallen migranten op zee vermist bij Italië
ROME (ANP/AFP/RTR) - Zeker dertig migranten worden op zee vermist bij het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat komt volgens de Internationale Organisatie voor Migratie naar voren uit verklaringen van overlevenden.
Bij het eiland vergingen zaterdag twee boten met migranten. Dat gebeurde tijdens stormachtig weer. De opvarenden probeerden naar verluidt vanuit Tunesië de Middellandse Zee over te steken. De Italiaanse kustwacht liet weten dat twee lichamen zijn geborgen. Er konden 57 personen worden gered.
Italië meldt dit jaar een flinke toename van het aantal migranten dat via de zee arriveert. Er zijn volgens recente cijfers al zo'n 92.000 aankomsten geregistreerd, tegenover bijna 43.000 in dezelfde periode vorig jaar. Bij Lampedusa zijn de afgelopen dagen zo'n 2000 mensen gered en aan wal gebracht.
De politie in het Italiaanse Agrigento heeft een onderzoek ingesteld naar het vergaan van de twee migrantenbootjes. De plaatselijke politiechef zei volgens Italiaanse media dat mensensmokkelaars zich bewust moeten zijn geweest van de levensgevaarlijke weersomstandigheden. "Degene die ze heeft toegestaan of gedwongen te vertrekken, is een gestoorde crimineel zonder principes."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
5 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
6 uur geleden