Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
Ook zijn woningen tussen de Vondelstraat en de 1e Constantijn Huygensstraat voor een groot deel ontruimd. "Dat is vooral uit voorzorg. Je ziet allemaal rookdelen en vuurdelen naar beneden komen", aldus de woordvoerder. "Ook zijn er grote stukken hout naar beneden gekomen."
Getroffen bewoners worden opgevangen in een gebouw in de P.C. Hooftstraat.
Instortingsgevaar
Het water dat voor de brandbestrijding wordt gebruikt, komt uit het naastgelegen Vondelpark. De brandweer heeft moeite het vuur te bestrijden. "Het is een heel groot, monumentaal pand. Er is veel hout, en het vuur heeft door de wind ook kans om zich gemakkelijk en ver te verspreiden." De brandweer blust vanaf de buitenkant, omdat het in verband met instortingsgevaar niet veilig is om naar binnen te gaan.
Volgens de woordvoerder is het onvermijdelijk dat "de karakteristieke uitstraling van de kerk verloren is gegaan". Hij spreekt van een "vreselijk slecht en dramatisch begin van het nieuwe jaar".
De oorzaak van de brand in de Vondelkerk, waarvan de bouw startte in 1872, is nog niet bekend. Ook is nog niets bekend over eventuele gewonden. De woordvoerder van de veiligheidsregio zegt dat daar in ieder geval nog geen meldingen over zijn binnengekomen.
Meer uit Binnenland
DE KOOG (ANP) - Op het strand van Texel is zondagavond even voor 22.00 uur een overleden persoon aangetroffen. Het lichaam werd aangetroffen op het strand ter hoogte van De Koog, meldt een politiewoordvoerder. Over de identiteit van het slachtoffer kan de politie niets kwijt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Zr.Ms. Groningen gaat vol met hulpmiddelen zoals water, eten en andere hulpgoederen van Curaçao naar het nabijgelegen Venezuela. Naar verwachting komt het schip om 21.30 uur Nederlandse tijd aan in het Zuid-Amerikaanse land, schrijft Defensie.
5 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - Er is opnieuw een jong kind uit een openstaand raam gevallen. Dit keer gaat het om een kindje van 1,5 jaar oud. De dreumes viel vanaf de derde verdieping op de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam en is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op diverse trajecten rijden maandag en dinsdag minder treinen, maar de impact daarvan is volgens de NS beperkt. Het gaat voornamelijk om trajecten in de Randstad.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de hevige regenbuien afgelopen nacht is er bij Amsterdam rioolwater in het buitenwater terechtgekomen. Het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht raadt mensen daarom de komende dagen af om in een groot aantal gemeenten in Noord-Holland in open water te gaan zwemmen. Direct contact met water kan leiden tot gezondheidsklachten, zoals last van maag en darmen.
11 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Eigenaar Janus Kerkhofs is vastbesloten dat de monumentale molen in het centrum van Veldhoven te restaureren valt, nadat deze flinke schade opliep bij het noodweer in de nacht van zaterdag op zondag. "Ik ben nu in gesprek met de verzekeraar, maar de bedoeling is echt om de molen te laten restaureren", zegt hij. "En ik weet zeker dat dat kan. Molens zijn altijd te restaureren."
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na een periode van extreme hitte met meerdere warmterecords verloopt komende week rustiger en minder heet. Door een westen- tot noordwestenwind stroomt koelere oceaanlucht Nederland binnen. Maandag en dinsdag verlopen droog en er is veel ruimte voor de zon. Aan zee wordt het niet warmer dan 20 graden, maar in het midden van het land wordt het met temperaturen rond de 23 graden warmer. In het binnenland kan het kwik stijgen naar 25 tot 27 graden, verwacht Weeronline.
11 uur geleden