Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
Ook zijn woningen tussen de Vondelstraat en de 1e Constantijn Huygensstraat voor een groot deel ontruimd. "Dat is vooral uit voorzorg. Je ziet allemaal rookdelen en vuurdelen naar beneden komen", aldus de woordvoerder. "Ook zijn er grote stukken hout naar beneden gekomen."
Getroffen bewoners worden opgevangen in een gebouw in de P.C. Hooftstraat.
Instortingsgevaar
Het water dat voor de brandbestrijding wordt gebruikt, komt uit het naastgelegen Vondelpark. De brandweer heeft moeite het vuur te bestrijden. "Het is een heel groot, monumentaal pand. Er is veel hout, en het vuur heeft door de wind ook kans om zich gemakkelijk en ver te verspreiden." De brandweer blust vanaf de buitenkant, omdat het in verband met instortingsgevaar niet veilig is om naar binnen te gaan.
Volgens de woordvoerder is het onvermijdelijk dat "de karakteristieke uitstraling van de kerk verloren is gegaan". Hij spreekt van een "vreselijk slecht en dramatisch begin van het nieuwe jaar".
De oorzaak van de brand in de Vondelkerk, waarvan de bouw startte in 1872, is nog niet bekend. Ook is nog niets bekend over eventuele gewonden. De woordvoerder van de veiligheidsregio zegt dat daar in ieder geval nog geen meldingen over zijn binnengekomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
10 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
20 uur geleden