Tientallen mensen op Museumplein in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben zich zondagmiddag verzameld op het Museumplein in Amsterdam, maar ongeregeldheden hebben zich vooralsnog niet voorgedaan. De sfeer is rustig.
Eerder had burgemeester Femke Halsema in overleg met de politie en het Openbaar Ministerie het plein en directe omgeving weer aangewezen als veiligheidsrisicogebied. De maatregel is om 11.00 uur ingegaan. Ook voorgaande zondagen wees Halsema het plein en de nabije omgeving aan als veiligheidsrisicogebied. De politie kan mensen in zo’n gebied preventief fouilleren.
De afgelopen weken waren er gewelddadigheden op en rond het plein rondom demonstraties die er werden gehouden. Er zijn toen mensen aangehouden die wapens bij zich hadden. Vanwege die rellen en wegens de "reële mogelijkheid" dat er zondag weer mensen met wapens naar het plein komen, is het besluit genomen, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
3 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
3 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
11 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
11 uur geleden