Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

KIEV (ANP/RTR/DPA) - Zeker 35 mensen, onder wie twee kinderen, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij de gevechten in Kiev. De burgemeester van de Oekraïense hoofdstad meldt dat dit de stand van zaken was om 06.00 uur.

Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen toen een flatgebouw in de stad werd geraakt door een raket. Op social media gaan beelden rond van het getroffen gebouw en de plek waar de raket is ingeslagen. Het pand telt meer dan twintig verdiepingen.

Een correspondent van persbureau Reuters meldt dat zaterdagochtend in totaal twee raketten zijn neergekomen in de Oekraïense hoofdstad, allebei in het zuidwesten.

De strijd om Kiev begon in de nacht. De lokale autoriteiten waarschuwen 's ochtends voor gevechten op straat en roepen inwoners op kalm en voorzichtig te blijven. "Als je thuis bent, ga dan niet naar het raam, ga niet naar de balkons." Veel inwoners hebben de nacht doorgebracht in bunkers, kelders en andere ondergrondse schuilplaatsen.

Meer uit Buitenland

Hongaarse aanklagers nemen dataservers partij Orbán in beslag

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.

7 minuten geleden
EU stopt subsidie Venetiaans kunstfestival om deelname Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.

13 minuten geleden
Verdachte van schietpartij Duitse Stade pleegt zelfmoord in cel

STADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.

47 minuten geleden
VN: Afrika kampt voor het eerst met meeste honger wereldwijd

GENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.

51 minuten geleden
Gedwongen opgestapte Turkse oppositieleider begint nieuwe partij

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.

54 minuten geleden
Tientallen gewonde agenten bij ongeregeldheden in Bologna

BOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.

3 uur geleden
Deutsche Bahn wil alcoholverbod op alle Duitse stations

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn wil het drinken van alcohol op stations verbieden. Op enkele grote stations is er al zo'n verbod, maar vanaf 15 oktober moet het gaan gelden op alle circa 5400 stations.

3 uur geleden