Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

KIEV (ANP/RTR/DPA) - Zeker 35 mensen, onder wie twee kinderen, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij de gevechten in Kiev. De burgemeester van de Oekraïense hoofdstad meldt dat dit de stand van zaken was om 06.00 uur.

Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen toen een flatgebouw in de stad werd geraakt door een raket. Op social media gaan beelden rond van het getroffen gebouw en de plek waar de raket is ingeslagen. Het pand telt meer dan twintig verdiepingen.

Een correspondent van persbureau Reuters meldt dat zaterdagochtend in totaal twee raketten zijn neergekomen in de Oekraïense hoofdstad, allebei in het zuidwesten.

De strijd om Kiev begon in de nacht. De lokale autoriteiten waarschuwen 's ochtends voor gevechten op straat en roepen inwoners op kalm en voorzichtig te blijven. "Als je thuis bent, ga dan niet naar het raam, ga niet naar de balkons." Veel inwoners hebben de nacht doorgebracht in bunkers, kelders en andere ondergrondse schuilplaatsen.

Meer uit Buitenland

Houthi's claimen nieuwe raketaanval op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/DPA/RTR) - De Houthi's in Jemen melden dat ze de oliesector in buurland Saudi-Arabië onder vuur hebben genomen. Een woordvoerder van de gewapende groepering zegt dat drones en raketten zijn afgevuurd.

48 minuten geleden
Tientallen doden door botsing tussen 2 bussen in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië zijn 35 doden en 30 gewonden gevallen door een botsing tussen twee bussen, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. Het ongeluk vond zaterdag plaats op de weg tussen de hoofdstad Damascus en Deir al-Zor.

1 uur geleden
Indiase onderwijsminister stapt op na aanhoudende demonstraties

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase onderwijsminister Dharmendra Pradhan stapt op na de aanhoudende demonstraties in het land, de grootste in jaren. De jonge betogers eisten onder meer zijn vertrek na een reeks onregelmatigheden bij belangrijke examens.

4 uur geleden
Premier Spanje bezoekt brandgebied: prioriteit is levens redden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.

5 uur geleden
Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

5 uur geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

6 uur geleden
Roemenië schiet tweede drone neer na schending luchtruim

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.

7 uur geleden