Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

Tientallen mensen gewond geraakt bij strijd om Kiev

KIEV (ANP/RTR/DPA) - Zeker 35 mensen, onder wie twee kinderen, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij de gevechten in Kiev. De burgemeester van de Oekraïense hoofdstad meldt dat dit de stand van zaken was om 06.00 uur.

Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen toen een flatgebouw in de stad werd geraakt door een raket. Op social media gaan beelden rond van het getroffen gebouw en de plek waar de raket is ingeslagen. Het pand telt meer dan twintig verdiepingen.

Een correspondent van persbureau Reuters meldt dat zaterdagochtend in totaal twee raketten zijn neergekomen in de Oekraïense hoofdstad, allebei in het zuidwesten.

De strijd om Kiev begon in de nacht. De lokale autoriteiten waarschuwen 's ochtends voor gevechten op straat en roepen inwoners op kalm en voorzichtig te blijven. "Als je thuis bent, ga dan niet naar het raam, ga niet naar de balkons." Veel inwoners hebben de nacht doorgebracht in bunkers, kelders en andere ondergrondse schuilplaatsen.

Meer uit Buitenland

Vier militairen omgekomen bij brand op Canadese militaire basis

OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.

46 minuten geleden
Oppositiealliantie Venezuela wijst Machado aan als leider

CARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.

1 uur geleden
Canadezen denken niet aan terrorisme als oorzaak brand legerbasis

WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne krijgt weer inlichtingen van VS

KYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.

3 uur geleden
Arrestaties in centrum Parijs na nieuwe samenscholing

PARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.

4 uur geleden
Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

7 uur geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

8 uur geleden