Tientallen mensen bijeen voor demonstratie Palestijnse steun
AMSTERDAM (ANP) - Bij het stadhuis in Amsterdam, de Stopera, zijn vrijdagmiddag enkele tientallen mensen bijeengekomen om steun te betuigen aan de Palestijnen. Sommigen dragen de vlag van Palestina bij zich. "Vandaag hebben we besloten samen te komen om drie redenen", spreekt iemand de menigte toe. "Om samen te zijn. Dat is wat we nodig hebben op dit moment." Ook willen mensen overledenen herdenken en solidariteit tonen. "We willen gerechtigheid en vrijheid. Dat zou normaal moeten zijn", aldus de vrouw.
Anderen dragen een spandoek bij zich. "Het leven van Palestijnen doet ertoe", staat daarop. En mensen roepen leuzen als "Palestijnen zullen vrij zijn" en "Palestina is liefde". Sommigen dragen een witte of een rode roos bij zich.
De spreekster bedankt de gemeente Amsterdam dat de Israëlische vlag die in eerste instantie werd gehesen op het stadhuis, vervangen is door de internationale vredesvlag. Maar het feit dat eerst de Israëlische vlag was gehesen staat volgens haar "symbool" voor de reactie van het Westen.
Steunen
Een 68-jarige vrouw die vanuit Den Haag naar Amsterdam is gekomen, vertelt dat ze zelf zeven keer in de Palestijnse gebieden is geweest. Ze is hier uit protest tegen "de vreselijke bezetting en belegering van Gaza", laat ze weten. "De schuld ligt bij de internationale gemeenschap die al jaren heeft weggekeken." Ook een 25-jarige man uit Utrecht is naar Amsterdam gekomen "om mee te leven", vertelt hij. "Ik kom hier om Palestina te steunen", zegt een 29-jarige man die geboren is in Egypte maar in Deventer woont. "En om Gaza te steunen."
De bijeenkomst is geïnitieerd door een organisatie die zichzelf Palestijnse Gemeenschap Nederland (PGNL) noemt.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."
56 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.
1 uur geledenZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.
1 uur geledenZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geleden