Tientallen mensen aanwezig bij pro-Palestijns lawaaiprotest UvA
AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen kwamen donderdagmiddag bijeen voor een lawaaiprotest bij het Maagdenhuis, het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Ze protesteerden tegen banden van de UvA met Israëlische universiteiten en bedrijven en tegen de Dies Natalis, die even verderop werd gevierd. De UvA viert haar 393e verjaardag. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", meldde de organisatie op Instagram.
Ze hielden Palestijnse vlaggen en sjaals omhoog voor de ramen van de aula van de UvA in de Oude Lutherse Kerk. Aanwezigen werden bij het verlaten van het gebouw door de demonstranten toegeschreeuwd, zag een ANP-verslaggever. Ze riepen leuzen als "Shame on you" en "UvA UvA, you cannot hide, you're supporting genocide. De politie stond erbij om de betogers, die veel lawaai maakten, op afstand te houden. Er was bovendien volop bewaking aanwezig.
Vervolgens verplaatsten de demonstranten zich weer naar het Maagdenhuis aan het Spui, waar de demonstratie rond 16.30 uur begon. Daar eindigde het protest rond 18.00 uur.
'Blijven doorgaan'
Een woordvoerder van organisator Amsterdam Encampment zegt dat de actiegroep voorlopig nog niet van plan is om te stoppen met actievoeren, ondanks de aangekondigde wapenstilstand tussen Israël en Hamas. "De banden tussen de UvA en Israëlische instanties die medeplichtig zijn aan deze genocide reiken heel diep", zegt hij. "Het feit dat er misschien een staakt-het-vuren komt, betekent niet dat die banden verdwijnen."
Bovendien betekent het afgesproken wapenbestand volgens de woordvoerder niet dat Israël zich daar ook aan gaat houden. "En het betekent ook niet dat Palestijnen ineens zelfbeschikking hebben", zegt hij. "In principe is het de bedoeling dat de protesten blijven doorgaan tot Palestina is bevrijd."
Meer uit Binnenland
BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
12 uur geleden