Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen aanwezig bij pro-Palestijns lawaaiprotest UvA

Tientallen mensen aanwezig bij pro-Palestijns lawaaiprotest UvA

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen kwamen donderdagmiddag bijeen voor een lawaaiprotest bij het Maagdenhuis, het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Ze protesteerden tegen banden van de UvA met Israëlische universiteiten en bedrijven en tegen de Dies Natalis, die even verderop werd gevierd. De UvA viert haar 393e verjaardag. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", meldde de organisatie op Instagram.

Ze hielden Palestijnse vlaggen en sjaals omhoog voor de ramen van de aula van de UvA in de Oude Lutherse Kerk. Aanwezigen werden bij het verlaten van het gebouw door de demonstranten toegeschreeuwd, zag een ANP-verslaggever. Ze riepen leuzen als "Shame on you" en "UvA UvA, you cannot hide, you're supporting genocide. De politie stond erbij om de betogers, die veel lawaai maakten, op afstand te houden. Er was bovendien volop bewaking aanwezig.

Vervolgens verplaatsten de demonstranten zich weer naar het Maagdenhuis aan het Spui, waar de demonstratie rond 16.30 uur begon. Daar eindigde het protest rond 18.00 uur.

'Blijven doorgaan'

Een woordvoerder van organisator Amsterdam Encampment zegt dat de actiegroep voorlopig nog niet van plan is om te stoppen met actievoeren, ondanks de aangekondigde wapenstilstand tussen Israël en Hamas. "De banden tussen de UvA en Israëlische instanties die medeplichtig zijn aan deze genocide reiken heel diep", zegt hij. "Het feit dat er misschien een staakt-het-vuren komt, betekent niet dat die banden verdwijnen."

Bovendien betekent het afgesproken wapenbestand volgens de woordvoerder niet dat Israël zich daar ook aan gaat houden. "En het betekent ook niet dat Palestijnen ineens zelfbeschikking hebben", zegt hij. "In principe is het de bedoeling dat de protesten blijven doorgaan tot Palestina is bevrijd."

Meer uit Binnenland

Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

16 minuten geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

20 minuten geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

21 minuten geleden
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

6 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

8 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

10 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

12 uur geleden