Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen medewerkers UvA staken voor Roeterseiland

Tientallen medewerkers UvA staken voor Roeterseiland

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen stakende medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) hebben zich maandagochtend verzameld voor de ingang van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Ze hebben Palestijnse vlaggen bij zich en spandoeken met teksten als "UvA stop the lies, cut all ties". Ook delen ze flyers uit. De ingang naar het gebouw is niet geblokkeerd voor studenten of andere medewerkers.

De medewerkers leggen het werk tot en met donderdag neer omdat ze het niet eens zijn met de aangekondigde nieuwe huisregels rondom demonstraties. Daarin staat onder meer dat demonstraties het onderwijs niet mogen verstoren. De demonstranten willen juist meer mogelijkheden om hun stem te kunnen laten horen.

Ook willen ze dat de UvA de samenwerking met Israëlische instellingen stopt om mensenrechtenschendingen. Dinsdag komen de demonstranten samen bij het P.C. Hoofthuis, woensdag op Science Park en donderdag weer op Roeterseiland. "Tenzij ineens al onze eisen worden ingewilligd", aldus Bernard Koekoek, bestuurder FNV Onderwijs en Onderzoek.

De demonstranten blijven tot lunchtijd voor de ingang van het gebouw staan.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

12 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

14 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

17 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

18 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

18 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

19 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

19 uur geleden