Tientallen medewerkers UvA staken voor Roeterseiland
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen stakende medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) hebben zich maandagochtend verzameld voor de ingang van het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. Ze hebben Palestijnse vlaggen bij zich en spandoeken met teksten als "UvA stop the lies, cut all ties". Ook delen ze flyers uit. De ingang naar het gebouw is niet geblokkeerd voor studenten of andere medewerkers.
De medewerkers leggen het werk tot en met donderdag neer omdat ze het niet eens zijn met de aangekondigde nieuwe huisregels rondom demonstraties. Daarin staat onder meer dat demonstraties het onderwijs niet mogen verstoren. De demonstranten willen juist meer mogelijkheden om hun stem te kunnen laten horen.
Ook willen ze dat de UvA de samenwerking met Israëlische instellingen stopt om mensenrechtenschendingen. Dinsdag komen de demonstranten samen bij het P.C. Hoofthuis, woensdag op Science Park en donderdag weer op Roeterseiland. "Tenzij ineens al onze eisen worden ingewilligd", aldus Bernard Koekoek, bestuurder FNV Onderwijs en Onderzoek.
De demonstranten blijven tot lunchtijd voor de ingang van het gebouw staan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
51 minuten geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
7 uur geleden