Tientallen landen willen tv-serie met Zelenski uitzenden
ZWEDEN (ANP/AFP) - De comedyserie Servant of the People, waarin de Oekraïense president Volodimir Zelenski een hoofdrol speelt, is volgens de Zweedse distributeur ervan al door vijftien partijen aangekocht. Met zeker twintig andere zenders en streamingdiensten wordt momenteel onderhandeld over de uitzendrechten.
De reeks uit 2016 is al te zien bij onder meer het Britse Channel 4, ANT 1 in Griekenland en PRO TV in Roemenië. Mede-oprichter van distributeur Eccho Rights, Nicola Soderlund, zegt tegen persbureau AFP dat er vanuit de hele wereld aanvragen binnenkomen.
"We onderhandelen momenteel met Latijns-Amerika, de Verenigde Staten en Netflix", zegt Soderlund. In Italië zouden vier zenders strijden om de rechten. Volgens de distributeur gaat het in zekere zin om solidariteit met de Oekraïners "maar tegelijkertijd wil iedereen uit nieuwsgierigheid zien wie Zelenski is".
Servant of the People is een satirische en fictieve serie waarin een gewone man (Zelenski) uitgroeit tot een heldhaftige en aanbeden leider. Er zijn in totaal drie seizoenen van gemaakt. "De serie is een komedie, maar ook een belangrijk document over waar Zelenski vandaan komt", zegt Soderlund, die Zelenski meerdere keren ontmoette en hem omschrijft als "een man vol goede en gekke ideeën".
Meer uit Buitenland
BRATISLAVA (ANP/RTR) - Door een botsing tussen twee passagierstreinen in Slowakije zijn volgens de autoriteiten tientallen mensen gewond geraakt. Nieuwssite DennÍk N schrijft dat er ongeveer dertig gewonden zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verheugd gereageerd op het aftreden van de directeur-generaal van de BBC Tim Davie en topvrouw Deborah Turness, die hoofdverantwoordelijk is voor de berichtgeving van de Britse omroep. De twee maakten eerder zondag bekend op te stappen na kritiek dat een documentaire van de BBC kijkers zou hebben misleid door een toespraak van Trump te bewerken.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Punkformatie Bob Vylan heeft excuses en een schadevergoeding ontvangen van Reach plc, de uitgever van de Manchester Evening News. Dat meldt de advocaat van Pascal Robinson, zoals Bob Vylan-frontman Bobby Vylan in het echt heet, in een persbericht. De krant schreef in oktober dat Vylan tijdens een recent optreden de Hitlergroet had gebracht.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het vliegverkeer bij de luchthaven van Luik is zondagavond opnieuw tijdelijk stilgelegd om een melding van een drone. Dat meldt luchtverkeersleider Skeyes. Rond 20.30 uur werd het vliegverkeer hervat.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Directeur-generaal van de BBC Tim Davie stapt op na kritiek dat een documentaire van de Britse omroep kijkers zou hebben misleid door een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump te bewerken. Dat meldt de omroep. Ook topvrouw Deborah Turness stapt op.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft beklemtoond dat Turkije niet mag deelnemen aan een eventuele internationale troepenmacht in de Gazastrook. "Er komen geen Turkse laarzen op de grond", aldus een regeringswoordvoerder. Turkije en Israël staan al tijden vijandig tegenover elkaar naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Turkije heeft onder meer arrestatiebevelen tegen Israëlische topfiguren uitgevaardigd over wat het ziet als volkerenmoord in Gaza.
7 uur geledenMANILLA/BALER (ANP/AFP/DPA/RTR) - De gevreesde supertyfoon Fung-wong is aan de oostkust van het Filipijnse hoofdeiland Luzon aan land gekomen. De orkaan is met windsnelheden van 185 kilometer per uur geland in de provincie Aurora, ongeveer 155 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Manilla.
8 uur geleden