Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen kinderen onder doden bij drama in stadion op Java

Tientallen kinderen onder doden bij drama in stadion op Java

MALANG (ANP/RTR/AFP) - Onder de minstens 125 doden die zaterdag vielen bij voetbalrellen in een stadion op Oost-Java waren zeker 32 kinderen, hebben Indonesische regeringsfunctionarissen laten weten. De kans bestaat bovendien dat het aantal kindslachtoffers nog verder oploopt. De minderjarige slachtoffers waren tussen de 3 en 17 jaar oud.

De rellen ontstonden na een wedstrijd tussen de clubs Arema FC uit Malang en Persebaya Surabaya, uit Soerabaja. Nadat de club uit Malang met 2-3 verloor, bestormden duizenden supporters van beide teams het veld. De politie zette traangas in om de fans te verdrijven. Volgens de politie kwamen tientallen mensen om in het gedrang op het veld. De anderen overleden later in ziekenhuizen. De meesten zouden zijn gestorven door zuurstofgebrek. Naast de doden raakten ook zeker 323 mensen gewond.

Arema en Persebaya Surabaya spelen in de hoogste divisie van het Indonesische voetbal, de Liga 1, en gelden als aartsrivalen. Alle wedstrijden in de divisie zijn voor een week stilgelegd en de nationale voetbalbond PSSI heeft aangekondigd een onderzoek in te stellen naar wat zich precies heeft afgespeeld.

Excuses

De Indonesische minister van Veiligheid beloofde maandag een onafhankelijk onderzoeksteam samen te zullen stellen om uit te vinden wat er is gebeurd en om te helpen de aanstichters van de rellen te vinden. Ook riep hij de politie op om de verantwoordelijken voor de ongeregeldheden te identificeren en te straffen. Verder zei hij te hopen dat de politie de eigen "veiligheidsprocedures" opnieuw tegen het licht zal houden. Maandag worden onder meer de organisatoren en achttien politieagenten verhoord.

De Indonesische krant Koran Tempo had maandagochtend een volledig zwarte voorpagina met daarop in rode letters de woorden "Onze voetbaltragedie" en een lijst met de namen van de dodelijke slachtoffers.

Arema FC heeft maandag excuses aangeboden aan de slachtoffers van het drama in het stadion. "Ik, als voorzitter van de Indonesische voetbalclub Arena FC, zal de volledige verantwoordelijkheid nemen voor de gebeurtenissen. Ik bied mijn diepe verontschuldigingen aan aan de slachtoffers, hun families, alle inwoners van Indonesië en de Liga 1", zei de clubvoorzitter in een televisietoespraak. Het management van de club heeft aangegeven bereid te zijn om compensatie te bieden aan de slachtoffers en hun families.

Meer uit Buitenland

VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

1 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

3 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

3 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

5 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

6 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

6 uur geleden