Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen kilometers Russische kust vervuild met gelekte olie

Tientallen kilometers Russische kust vervuild met gelekte olie

MOSKOU (ANP/RTR) - De twee olietankers die afgelopen weekend tijdens een storm in moeilijkheden raakten in de Straat van Kertsj, hebben ongeveer 50 kilometer kustlijn vervuild met olie. Volgens de Russische autoriteiten zijn ongeveer 2700 mensen, onder wie een onbekend aantal vrijwilligers, bezig de olie op te ruimen. Het getroffen gebied ligt tussen de Russische plaatsen Anapa en Temrjoek.

De twee schepen hadden samen 9000 ton olieproducten aan boord. Vermoed wordt dat ongeveer 3000 ton in zee terecht is gekomen. Volgens het Russische ministerie voor Noodsituaties is tot nu toe ongeveer 80 ton olie verwijderd en meer dan 8 kilometer strand schoongemaakt. Op satellietbeelden is te zien dat er nog olie uit de gezonken tanker lekt. Die stroomt, aangestuwd door een sterke wind, naar de stranden van Zuid-Rusland.

De twee olietankers waren verouderd. Eén brak en zonk en de andere strandde zondag in de zeestraat die ligt tussen de door Moskou geannexeerde Krim en de Zuid-Russische regio Krasnodar aan de Zwarte Zee. In dat gebied bevinden zich enkele populaire badplaatsen die jaarlijks honderdduizenden toeristen trekken.

Meer uit Buitenland

Doden door brand in groot wooncomplex Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een grote brand in woontorens in Hongkong. Dat melden de autoriteiten. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.

11 minuten geleden
Celstraf geëist tegen oud-premier Zuid-Korea om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.

34 minuten geleden
Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

2 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

4 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

9 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

10 uur geleden