Tientallen kilometers Russische kust vervuild met gelekte olie
MOSKOU (ANP/RTR) - De twee olietankers die afgelopen weekend tijdens een storm in moeilijkheden raakten in de Straat van Kertsj, hebben ongeveer 50 kilometer kustlijn vervuild met olie. Volgens de Russische autoriteiten zijn ongeveer 2700 mensen, onder wie een onbekend aantal vrijwilligers, bezig de olie op te ruimen. Het getroffen gebied ligt tussen de Russische plaatsen Anapa en Temrjoek.
De twee schepen hadden samen 9000 ton olieproducten aan boord. Vermoed wordt dat ongeveer 3000 ton in zee terecht is gekomen. Volgens het Russische ministerie voor Noodsituaties is tot nu toe ongeveer 80 ton olie verwijderd en meer dan 8 kilometer strand schoongemaakt. Op satellietbeelden is te zien dat er nog olie uit de gezonken tanker lekt. Die stroomt, aangestuwd door een sterke wind, naar de stranden van Zuid-Rusland.
De twee olietankers waren verouderd. Eén brak en zonk en de andere strandde zondag in de zeestraat die ligt tussen de door Moskou geannexeerde Krim en de Zuid-Russische regio Krasnodar aan de Zwarte Zee. In dat gebied bevinden zich enkele populaire badplaatsen die jaarlijks honderdduizenden toeristen trekken.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
6 uur geleden