Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen kilometers Russische kust vervuild met gelekte olie

Tientallen kilometers Russische kust vervuild met gelekte olie

MOSKOU (ANP/RTR) - De twee olietankers die afgelopen weekend tijdens een storm in moeilijkheden raakten in de Straat van Kertsj, hebben ongeveer 50 kilometer kustlijn vervuild met olie. Volgens de Russische autoriteiten zijn ongeveer 2700 mensen, onder wie een onbekend aantal vrijwilligers, bezig de olie op te ruimen. Het getroffen gebied ligt tussen de Russische plaatsen Anapa en Temrjoek.

De twee schepen hadden samen 9000 ton olieproducten aan boord. Vermoed wordt dat ongeveer 3000 ton in zee terecht is gekomen. Volgens het Russische ministerie voor Noodsituaties is tot nu toe ongeveer 80 ton olie verwijderd en meer dan 8 kilometer strand schoongemaakt. Op satellietbeelden is te zien dat er nog olie uit de gezonken tanker lekt. Die stroomt, aangestuwd door een sterke wind, naar de stranden van Zuid-Rusland.

De twee olietankers waren verouderd. Eén brak en zonk en de andere strandde zondag in de zeestraat die ligt tussen de door Moskou geannexeerde Krim en de Zuid-Russische regio Krasnodar aan de Zwarte Zee. In dat gebied bevinden zich enkele populaire badplaatsen die jaarlijks honderdduizenden toeristen trekken.

Meer uit Buitenland

7 miljoen deelnemers No Kings-protesten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.

4 uur geleden
VS: geloofwaardig dat Hamas aanval voorbereidt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Er zijn "geloofwaardige berichten" dat Hamas een aanval tegen burgers in Gaza voorbereidt. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

6 uur geleden
Hamas: sluiting grens vertraagt overdracht gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De sluiting van de grensovergang bij Rafah tussen Egypte en Gaza veroorzaakt belangrijke vertragingen bij de overdracht van de stoffelijke resten van gijzelaars. Dat zegt Hamas.

6 uur geleden
Netanyahu in 2026 herkiesbaar als premier Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij zich zoals verwacht herkiesbaar stelt als premier in de volgende verkiezingen, die gepland zijn op 27 oktober 2026. Netanyahu deed dit in een interview met Channel 14, waarin hij aangaf dat hij verwacht te winnen.

9 uur geleden
Huis Shakespeare beschadigd door achteruitrijdende automobilist

STRATFORD-UPON-AVON (ANP) - Het 17e-eeuwse huis waar de familie van de Engelse toneelschrijver William Shakespeare woonde, is beschadigd geraakt nadat een bestuurder er achteruit tegenaan was gereden. Er vielen geen gewonden. Dat melden Britse media, waaronder Sky News.

10 uur geleden
Grootschalige protesten tegen Trump in 'No Kings'-evenementen VS

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.

11 uur geleden
Hamas zegt zaterdagavond lichamen twee gijzelaars over te dragen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.

12 uur geleden