Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Iraanse drones op weg naar Israël 

Tientallen Iraanse drones op weg naar Israël 

TEL AVIV (ANP/RTR) - Tientallen onbemande drones zijn onderweg van Iran naar Israël. Dat bevestigt het Israëlische leger en ook de Iraanse televisie maakt melding van de aanval.

Het zou enkele uren kunnen duren voor de drones Israël bereiken. Het luchtalarm zal volgens het leger afgaan in de gebieden waar de drones vermoedelijk neerkomen. Volgens de Israëlische nieuwszender Channel 12 TV, die het nieuws als eerste meldde, zouden de drones vannacht rond 2 uur lokale tijd (1 uur Nederlandse tijd) in Israël aankomen.

Zowel Israël als Iran meldt dat ze hun luchtruim hebben afgesloten voor het reguliere vliegverkeer. Ook Irak en Jordanië, beide op de route tussen Iran en Israël, hebben gemeld dat het niet mogelijk is om door hun luchtruim te vliegen. Boven Irak zouden de drones al zijn waargenomen.

Vergeldingsaanval

Volgens een expert die aan het woord kwam op Channel 12 TV is elk van de drones uitgerust met 20 kilo aan explosieven.

Inlichtingendiensten hadden aangegeven dat een Iraanse aanval op Israël ophanden was. Het gaat om een vergeldingsaanval voor de Israëlische aanval op een Iraans consulaat in Damascus in Syrië begin deze maand. Israël heeft al gezegd dat het zal terugslaan als het wordt aangevallen door Iran.

Meer uit Buitenland

Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

1 uur geleden
Zweden tekent miljardencontract voor aankoop Franse fregatten

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.

4 uur geleden
Modi roept 'vriend' Poetin op tot einde aan Oekraïne-oorlog

BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.

4 uur geleden
Politie Nepal: Nederlanders nog vermist, er wordt gezocht

KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.

5 uur geleden
Eurocommissaris Kos: in EU geen plek voor eerbetoon aan Mladić

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.

5 uur geleden
Satellietbeelden: zeker 2500 gebouwen verwoest door ramp Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.

7 uur geleden