Tientallen Iraanse drones op weg naar Israël
TEL AVIV (ANP/RTR) - Tientallen onbemande drones zijn onderweg van Iran naar Israël. Dat bevestigt het Israëlische leger en ook de Iraanse televisie maakt melding van de aanval.
Het zou enkele uren kunnen duren voor de drones Israël bereiken. Het luchtalarm zal volgens het leger afgaan in de gebieden waar de drones vermoedelijk neerkomen. Volgens de Israëlische nieuwszender Channel 12 TV, die het nieuws als eerste meldde, zouden de drones vannacht rond 2 uur lokale tijd (1 uur Nederlandse tijd) in Israël aankomen.
Zowel Israël als Iran meldt dat ze hun luchtruim hebben afgesloten voor het reguliere vliegverkeer. Ook Irak en Jordanië, beide op de route tussen Iran en Israël, hebben gemeld dat het niet mogelijk is om door hun luchtruim te vliegen. Boven Irak zouden de drones al zijn waargenomen.
Vergeldingsaanval
Volgens een expert die aan het woord kwam op Channel 12 TV is elk van de drones uitgerust met 20 kilo aan explosieven.
Inlichtingendiensten hadden aangegeven dat een Iraanse aanval op Israël ophanden was. Het gaat om een vergeldingsaanval voor de Israëlische aanval op een Iraans consulaat in Damascus in Syrië begin deze maand. Israël heeft al gezegd dat het zal terugslaan als het wordt aangevallen door Iran.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
1 uur geledenPRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.
4 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.
5 uur geleden