Tientallen Iraanse drones op weg naar Israël
TEL AVIV (ANP/RTR) - Tientallen onbemande drones zijn onderweg van Iran naar Israël. Dat bevestigt het Israëlische leger en ook de Iraanse televisie maakt melding van de aanval.
Het zou enkele uren kunnen duren voor de drones Israël bereiken. Het luchtalarm zal volgens het leger afgaan in de gebieden waar de drones vermoedelijk neerkomen. Volgens de Israëlische nieuwszender Channel 12 TV, die het nieuws als eerste meldde, zouden de drones vannacht rond 2 uur lokale tijd (1 uur Nederlandse tijd) in Israël aankomen.
Zowel Israël als Iran meldt dat ze hun luchtruim hebben afgesloten voor het reguliere vliegverkeer. Ook Irak en Jordanië, beide op de route tussen Iran en Israël, hebben gemeld dat het niet mogelijk is om door hun luchtruim te vliegen. Boven Irak zouden de drones al zijn waargenomen.
Vergeldingsaanval
Volgens een expert die aan het woord kwam op Channel 12 TV is elk van de drones uitgerust met 20 kilo aan explosieven.
Inlichtingendiensten hadden aangegeven dat een Iraanse aanval op Israël ophanden was. Het gaat om een vergeldingsaanval voor de Israëlische aanval op een Iraans consulaat in Damascus in Syrië begin deze maand. Israël heeft al gezegd dat het zal terugslaan als het wordt aangevallen door Iran.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
7 uur geleden