Tientallen Iraanse drones op weg naar Israël
TEL AVIV (ANP/RTR) - Tientallen onbemande drones zijn onderweg van Iran naar Israël. Dat bevestigt het Israëlische leger en ook de Iraanse televisie maakt melding van de aanval.
Het zou enkele uren kunnen duren voor de drones Israël bereiken. Het luchtalarm zal volgens het leger afgaan in de gebieden waar de drones vermoedelijk neerkomen. Volgens de Israëlische nieuwszender Channel 12 TV, die het nieuws als eerste meldde, zouden de drones vannacht rond 2 uur lokale tijd (1 uur Nederlandse tijd) in Israël aankomen.
Zowel Israël als Iran meldt dat ze hun luchtruim hebben afgesloten voor het reguliere vliegverkeer. Ook Irak en Jordanië, beide op de route tussen Iran en Israël, hebben gemeld dat het niet mogelijk is om door hun luchtruim te vliegen. Boven Irak zouden de drones al zijn waargenomen.
Vergeldingsaanval
Volgens een expert die aan het woord kwam op Channel 12 TV is elk van de drones uitgerust met 20 kilo aan explosieven.
Inlichtingendiensten hadden aangegeven dat een Iraanse aanval op Israël ophanden was. Het gaat om een vergeldingsaanval voor de Israëlische aanval op een Iraans consulaat in Damascus in Syrië begin deze maand. Israël heeft al gezegd dat het zal terugslaan als het wordt aangevallen door Iran.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
34 minuten geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.
1 uur geledenANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.
2 uur geleden