Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen huizen verwoest door natuurbrand Californië

Tientallen huizen verwoest door natuurbrand Californië

CAMARILLO (ANP/AFP/RTR) - Door een natuurbrand in Californië zijn zeker 132 huizen verwoest en 88 andere gebouwen beschadigd, melden de autoriteiten van de Amerikaanse staat. Daarmee is de Mountain Fire een van de meest vernietigende branden in zuidelijk Californië in jaren, meldt The Los Angeles Times.

De Mountain Fire brak op woensdag uit nabij Camarillo, ongeveer 80 kilometer ten noordwesten van Los Angeles. Tegen vrijdag had de brand, aangewakkerd door krachtige wind, al ruim 8000 hectare verwoest. De sterke wind verhinderde aanvankelijk de inzet van blusvoertuigen.

Toen de wind vrijdag ging liggen, maakten de ongeveer 2500 ingezette brandweerlieden vorderingen in de strijd tegen de brand. Er zijn geen doden of ernstige gewonden gemeld.

Recordhoge temperaturen

Ongeveer 10.000 mensen moesten geëvacueerd worden, waarvan sommigen slechts enkele minuten kregen om bezittingen en huisdieren mee te nemen. Vrijdag konden bewoners van 3500 huizen terugkeren, maar voor 2000 woningen bleven evacuatiebevelen van kracht.

Klimaatwetenschappers stellen dat stijgende temperaturen natte winters hebben veroorzaakt, waardoor kleine bomen, struiken en heesters in het kustgebied van Californië floreerden. Recordhoge temperaturen deze zomer droogden de heuvels uit, waardoor ze vatbaar werden voor bosbranden.

3,3 miljoen hectare

De Verenigde Staten beleven een intens brandjaar, met tot nu toe 3,3 miljoen hectare die in rook is opgegaan. Het jaarlijkse gemiddelde van de afgelopen tien jaar was ongeveer 2,8 miljoen hectare. Volgens overheidsagentschap Cal Fire hebben bosbranden in Californië dit jaar al meer dan drie keer zoveel land verbrand als vorig jaar rond deze tijd.

Meer uit Buitenland

VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

1 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

2 uur geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

4 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

10 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

15 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

16 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

17 uur geleden