Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen graven vernield in 's-Gravenzande

Tientallen graven vernield in 's-Gravenzande

'S-GRAVENZANDE (ANP) - Op de begraafplaats Beukenhage in 's-Gravenzande (Zuid-Holland) zijn in de nacht van maandag op dinsdag vele tientallen graven vernield. De politie schat het aantal vernielingen tussen de 100 en 150. "Het is een trieste zaak voor de nabestaanden", aldus een woordvoerster.

Foto's op de website van Omroep West tonen de omvang van de ravage. Er is onder meer te zien dat zerken kapot zijn geslagen. Ook kindergraven zouden zijn beschadigd, aldus Omroep West.

De politie gaat ervan uit dat de vernielingen in de nacht van maandag op dinsdag zijn gepleegd. Rond 08.00 uur dinsdagmorgen werd de grafschennis op de algemene begraafplaats aan de Naaldwijkseweg ontdekt. De gemeente Westland heeft als beheerder van de begraafplaats mede namens de nabestaanden aangifte gedaan bij de politie.

Sporen

Rechercheurs en forensisch specialisten zijn op het terrein op zoek naar sporen van de daders.

Burgemeester Bouke Arends van de gemeente Westland, waartoe 's-Gravenzande behoort, meldde de gebeurtenis op Twitter. "Ongelofelijk triest dat mensen dit doen."

Enkele nabestaanden hebben zich op de begraafplaats gemeld om de laatste rustplaats van hun dierbaren te inspecteren en te controleren op schade. Volgens de gemeente Westland zijn medewerkers aanwezig om hen te informeren en op te vangen. Voor dinsdag staan geen begrafenissen gepland, aldus een woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Jetten vindt het ongepast dat Mladić begrafenis met eer krijgt

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.

38 minuten geleden
Verdachte stalking Marco van Basten krijgt psychiatrische zorg

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.

39 minuten geleden
Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

1 uur geleden
Politie vindt opnieuw een wapen in of rond Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.

1 uur geleden
Persoon overleden bij incident met gevaarlijke stof in Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.

2 uur geleden
OM: 32 van de 34 verdachten van geweld in Overasselt voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.

2 uur geleden