Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen gewonden in Hongkong door tyfoon Saola

Tientallen gewonden in Hongkong door tyfoon Saola

HONGKONG (ANP/AFP/DPA) - Ziekenhuizen in Hongkong hebben zeker 55 mensen met verwondingen behandeld in de nasleep van de tyfoon Saola. Dat zeggen de autoriteiten, die ook melding maken van vele tientallen omgevallen bomen en meerdere overstromingen. Meer dan vijfhonderd personen zochten een veilig heenkomen in noodopvanglocaties in de metropool.

In aanloop naar de komst van de storm in de dichtbevolkte kustgebieden was groot alarm geslagen door de autoriteiten. Er waren windsnelheden gemeld van ongeveer 210 kilometer per uur. De Chinese weerdienst waarschuwde dat Saola de krachtigste tyfoon in het gebied kon worden sinds 1949. Hongkong sloot uit voorzorg scholen.

De storm trok zaterdag verder over het zuiden van China. Plaatselijke media in Hongkong berichten dat de miljoenenstad grotendeels gespaard lijkt te zijn gebleven. De overstromingsschade wordt omschreven als minimaal. Wel zijn zonnepanelen van gebouwen geblazen, schrijft de krant South China Morning Post.

Meer uit Buitenland

Spanje wil dat ICJ uitspraak doet over Israëlische blokkade

BAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.

30 minuten geleden
Kremlin: ontmoeting Poetin en Zelensky mogelijk onder voorwaarden

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov heeft zaterdag gezegd dat een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky mogelijk is, mits "bepaalde resultaten" zijn bereikt en vastgelegd in akkoorden. Hij verduidelijkte niet wat die resultaten moeten zijn.

3 uur geleden
Tientallen doden gemeld in Gaza in nieuw offensief

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Tientallen Palestijnen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Bij het Indonesische ziekenhuis in het noordelijke Beit Lahia zijn sinds middernacht 58 slachtoffers binnengebracht, zegt de ziekenhuisdirecteur. Volgens hem liggen veel mensen nog onder het puin van gebouwen. De Palestijnse autoriteiten meldden zeker tien doden in het naburige Jabalia en in Khan Younis, in het zuiden.

3 uur geleden
VK vervolgt Iraniërs voor spionage en voorbereiden aanslag

LONDEN (ANP) - Drie Iraanse mannen die begin mei in het Verenigd Koninkrijk zijn aangehouden tijdens een grote antiterrorismeoperatie worden aangeklaagd voor spionage voor Iran. Dat heeft de Britse Metropolitan Police bekendgemaakt. De drie worden zaterdag voorgeleid.

4 uur geleden
Meerdere doden na storm in Amerikaanse staat Missouri

JEFFERSON CITY (ANP/DPA) - Een zware storm in de Amerikaanse staat Missouri heeft meerdere levens geëist, meldden Amerikaanse media vrijdag. In de stad St. Louis, met ongeveer 280.000 inwoners, zijn minstens vijf doden gevallen, meldden media zoals The New York Times en CNN, onder verwijzing naar de lokale autoriteiten. In Scott County, in het zuidwesten van de staat, kwamen twee mensen om het leven.

6 uur geleden
Rechter VS krijgt geen details in zaak van gedeporteerde man

ANNAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft vrijdag gezegd dat de regering-Trump nog steeds onvoldoende details heeft verstrekt over de pogingen om een ​​man terug te halen die ten onrechte uit de Verenigde Staten is gedeporteerd. De Salvadoraan Kilmar Abrego Garcia werd naar zijn thuisland gedeporteerd en wordt daar nu gevangengehouden.

11 uur geleden
Muzikantenbond steunt Springsteen en Swift na onlinetirades Trump

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse Bond van Muzikanten keurt de uitspraken van president Donald Trump over Bruce Springsteen en Taylor Swift af. Trump noemde Springsteen op zijn eigen sociale medium Truth Social onder meer "een uitgedroogde pruim" en zei dat hij zijn mond moest houden. Ook stelde hij dat Taylor Swift niet meer "hot" zou zijn nadat hij had gezegd dat hij haar haatte.

12 uur geleden