Tientallen gewonden in Hongkong door tyfoon Saola
HONGKONG (ANP/AFP/DPA) - Ziekenhuizen in Hongkong hebben zeker 55 mensen met verwondingen behandeld in de nasleep van de tyfoon Saola. Dat zeggen de autoriteiten, die ook melding maken van vele tientallen omgevallen bomen en meerdere overstromingen. Meer dan vijfhonderd personen zochten een veilig heenkomen in noodopvanglocaties in de metropool.
In aanloop naar de komst van de storm in de dichtbevolkte kustgebieden was groot alarm geslagen door de autoriteiten. Er waren windsnelheden gemeld van ongeveer 210 kilometer per uur. De Chinese weerdienst waarschuwde dat Saola de krachtigste tyfoon in het gebied kon worden sinds 1949. Hongkong sloot uit voorzorg scholen.
De storm trok zaterdag verder over het zuiden van China. Plaatselijke media in Hongkong berichten dat de miljoenenstad grotendeels gespaard lijkt te zijn gebleven. De overstromingsschade wordt omschreven als minimaal. Wel zijn zonnepanelen van gebouwen geblazen, schrijft de krant South China Morning Post.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
8 minuten geledenNAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).
4 uur geledenNEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
6 uur geleden