Tientallen gewonden bij Russische aanval op passagierstrein
KYIV (ANP/RTR) - Tientallen mensen zijn gewond geraakt bij een Russische droneaanval op een treinstation en een passagierstrein in het noorden van Oekraïne. Dat deelt president Volodymyr Zelensky op Telegram.
Ook Oekraïense media schrijven over de Russische aanslag op het station van Sjostka. President Zelensky publiceerde een filmpje van een brandende passagierswagon in zijn Telegrambericht. De getroffen trein was op weg naar Kyiv. Er werden zo'n dertig gewonden gemeld, die allemaal naar het ziekenhuis zijn gebracht. Er vielen geen doden.
"Rusland kan niet ontgaan zijn dat het burgers zou raken", zei Zelensky op Telegram. "Dit is terrorisme dat de wereld niet mag negeren."
Tactiek
Twee andere Oekraïense ministers veroordeelden specifiek de gekozen tactiek van de Russen. Volgens minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken ging het om een gerichte aanval en was het een zogeheten "dubbele klap". "Dit waren gerichte en opzettelijke aanvallen van Russische drones", stelde Sybiha op Telegram. "Niet één, maar twee aanvallen achter elkaar. Dit is een van de meest brute Russische tactieken, de zogenoemde 'dubbele aanval', waarbij de tweede aanval reddingswerkers en geëvacueerden treft."
Rusland heeft zijn luchtoffensief tegen de Oekraïense spoorweginfrastructuur de laatste tijd geïntensiveerd, met bijna dagelijkse aanvallen in de laatste twee maanden. Onder andere militaire transporten zijn doelwit, waaronder een trein die Oekraïense militairen naar het front bracht. Bij een recente aanslag in Balakliia werd ook een passagierstrein getroffen, waarbij eveneens meerdere gewonden vielen.
Meer uit Buitenland
QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
7 minuten geledenSANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
1 uur geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
4 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden