Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen gewonden bij rellen voetbalduel Bulgarije-Hongarije

Tientallen gewonden bij rellen voetbalduel Bulgarije-Hongarije

SOFIA (ANP/AFP) - Tientallen voetbalfans en politiemensen zijn gewond geraakt bij rellen rond de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Bulgarije en Hongarije in Sofia. Volgens de autoriteiten zijn er minstens 33 agenten onder de slachtoffers en 24 fans. Een aantal agenten ligt met zware verwondingen in het ziekenhuis en ook supporters zijn opgenomen met hoofdletsel, gebroken armen en benen. Er zijn meer dan dertig aanhoudingen verricht.

De Europese voetbalbond UEFA had vooraf al verordonneerd dat er geen publiek was toegestaan bij de wedstrijd. Dat gebeurde op verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die al problemen voelde aankomen door een aangekondigd protest tegen de bond.

Ongeveer 4000 supporters verzamelden zich buiten het stadion en riepen om het aftreden van de voorzitter van de Bulgaarse bond. Daarna brak het geweld uit. Rookbommen, stoeptegels, stenen en bierflessen werden gegooid naar de uitgerukte politie, die 1500 man telde. Politiebaas Stefan Ivanov sprak van een "ongekende schending van de openbare orde met ernstige agressie en een groot risico".

In het stadion werd gewoon gevoetbald. Het duel eindigde in 2-2 en dat gelijkspel was voor Hongarije voldoende voor kwalificatie voor het EK van 2024 in Duitsland.

Meer uit Voetbal

FC Twente boekt onder coach Van den Brom tweede seizoenszege

ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.

10 uur geleden
Voormalig Duits wereldkampioen Boateng beëindigt voetbalcarrière

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.

11 uur geleden
Aanvalster Keukelaar voor recordbedrag van Ajax naar Real Madrid

MADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.

14 uur geleden
Feyenoorders Hwang, Lotomba en Moder nog afwezig tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.

17 uur geleden
AZ-spits Parrott nog niet beschikbaar voor duel met Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.

18 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht opener duel met Ajax dan vorig seizoen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."

18 uur geleden
Ajax-aanvaller Berghuis 'groot vraagteken' voor topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.

22 uur geleden