Tientallen gewonden bij rellen voetbalduel Bulgarije-Hongarije
SOFIA (ANP/AFP) - Tientallen voetbalfans en politiemensen zijn gewond geraakt bij rellen rond de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Bulgarije en Hongarije in Sofia. Volgens de autoriteiten zijn er minstens 33 agenten onder de slachtoffers en 24 fans. Een aantal agenten ligt met zware verwondingen in het ziekenhuis en ook supporters zijn opgenomen met hoofdletsel, gebroken armen en benen. Er zijn meer dan dertig aanhoudingen verricht.
De Europese voetbalbond UEFA had vooraf al verordonneerd dat er geen publiek was toegestaan bij de wedstrijd. Dat gebeurde op verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die al problemen voelde aankomen door een aangekondigd protest tegen de bond.
Ongeveer 4000 supporters verzamelden zich buiten het stadion en riepen om het aftreden van de voorzitter van de Bulgaarse bond. Daarna brak het geweld uit. Rookbommen, stoeptegels, stenen en bierflessen werden gegooid naar de uitgerukte politie, die 1500 man telde. Politiebaas Stefan Ivanov sprak van een "ongekende schending van de openbare orde met ernstige agressie en een groot risico".
In het stadion werd gewoon gevoetbald. Het duel eindigde in 2-2 en dat gelijkspel was voor Hongarije voldoende voor kwalificatie voor het EK van 2024 in Duitsland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
5 uur geleden