Tientallen gewonden bij aardbeving in Turkije
ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - Het aantal gewonden door de aardbeving in Turkije is opgelopen naar 68, meldden lokale media. Het epicentrum van de beving met een kracht van 5.9 lag in de provincie Düzce aan de Zwarte Zee, op zo'n 200 kilometer van de Turkse hoofdstad Ankara en van Istanbul. In beide steden werden aardschokken gevoeld. Er zijn inmiddels meer dan 100 naschokken geregistreerd.
Minister Süleyman Soylu van Binnenlandse Zaken meldt dat ten minste één persoon ernstig gewond is geraakt. Hij zou in paniek van een balkon zijn gesprongen. Volgens de minister zijn er geen meldingen van ingestorte gebouwen. Wel worden er meer dan 8000 gebouwen op schade gecontroleerd.
Woensdag zijn de scholen dicht in de provincies Düzce en Sakarya. Het nationale rampenbureau AFAD meldt dat er gecontroleerde black-outs zijn in Düzce, en drong er bij de inwoners op aan niet in paniek te raken.
Verschillende tektonische platen grenzen aan elkaar onder Turkije. In november 1999 overleden door een aardbeving met een kracht van 6.3 ongeveer negenhonderd mensen, eveneens in Düzce. In september van hetzelfde jaar had een bijzonder sterke aardbeving met een kracht van 7.4 het leven geëist van meer dan 17.000 mensen in de regio rond de industriestad Izmit, zo'n 130 kilometer naar het westen. Bij een aardbeving in Izmir kwamen in oktober 2020 meer dan honderd mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
5 uur geleden