Tientallen gewonden bij aardbeving in Turkije
ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - Het aantal gewonden door de aardbeving in Turkije is opgelopen naar 68, meldden lokale media. Het epicentrum van de beving met een kracht van 5.9 lag in de provincie Düzce aan de Zwarte Zee, op zo'n 200 kilometer van de Turkse hoofdstad Ankara en van Istanbul. In beide steden werden aardschokken gevoeld. Er zijn inmiddels meer dan 100 naschokken geregistreerd.
Minister Süleyman Soylu van Binnenlandse Zaken meldt dat ten minste één persoon ernstig gewond is geraakt. Hij zou in paniek van een balkon zijn gesprongen. Volgens de minister zijn er geen meldingen van ingestorte gebouwen. Wel worden er meer dan 8000 gebouwen op schade gecontroleerd.
Woensdag zijn de scholen dicht in de provincies Düzce en Sakarya. Het nationale rampenbureau AFAD meldt dat er gecontroleerde black-outs zijn in Düzce, en drong er bij de inwoners op aan niet in paniek te raken.
Verschillende tektonische platen grenzen aan elkaar onder Turkije. In november 1999 overleden door een aardbeving met een kracht van 6.3 ongeveer negenhonderd mensen, eveneens in Düzce. In september van hetzelfde jaar had een bijzonder sterke aardbeving met een kracht van 7.4 het leven geëist van meer dan 17.000 mensen in de regio rond de industriestad Izmit, zo'n 130 kilometer naar het westen. Bij een aardbeving in Izmir kwamen in oktober 2020 meer dan honderd mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
3 minuten geledenSANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.
38 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.
5 uur geleden