Tientallen gewonden bij aardbeving in Turkije
ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - Het aantal gewonden door de aardbeving in Turkije is opgelopen naar 68, meldden lokale media. Het epicentrum van de beving met een kracht van 5.9 lag in de provincie Düzce aan de Zwarte Zee, op zo'n 200 kilometer van de Turkse hoofdstad Ankara en van Istanbul. In beide steden werden aardschokken gevoeld. Er zijn inmiddels meer dan 100 naschokken geregistreerd.
Minister Süleyman Soylu van Binnenlandse Zaken meldt dat ten minste één persoon ernstig gewond is geraakt. Hij zou in paniek van een balkon zijn gesprongen. Volgens de minister zijn er geen meldingen van ingestorte gebouwen. Wel worden er meer dan 8000 gebouwen op schade gecontroleerd.
Woensdag zijn de scholen dicht in de provincies Düzce en Sakarya. Het nationale rampenbureau AFAD meldt dat er gecontroleerde black-outs zijn in Düzce, en drong er bij de inwoners op aan niet in paniek te raken.
Verschillende tektonische platen grenzen aan elkaar onder Turkije. In november 1999 overleden door een aardbeving met een kracht van 6.3 ongeveer negenhonderd mensen, eveneens in Düzce. In september van hetzelfde jaar had een bijzonder sterke aardbeving met een kracht van 7.4 het leven geëist van meer dan 17.000 mensen in de regio rond de industriestad Izmit, zo'n 130 kilometer naar het westen. Bij een aardbeving in Izmir kwamen in oktober 2020 meer dan honderd mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat 10 procent van de olieraffinaderijen in zijn land beschadigd is door Oekraïense droneaanvallen. Hij erkende ook dat de Oekraïners "serieuze schade" hebben toegebracht aan Russische schepen.
10 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
6 uur geleden