Tientallen gewonde agenten bij ongeregeldheden in Bologna
BOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.
Italiaanse media als persbureau ANSA en Rai News schrijven dat de "stadsrellen" tot diep in de nacht doorgingen. Demonstranten gooiden onder meer flessen en vuurwerk naar de politie en richtten schade aan in het centrum. Een auto werd in brand gestoken.
De hulpdiensten maakten 's nachts al bekend elf lichtgewonden te hebben behandeld, onder wie vijf agenten. Maar verschillende politievakbonden verklaarden dinsdagochtend dat veel meer agenten gewond zouden zijn geraakt. Zij hebben het over een aantal van tussen de vijftig en zestig gewonden.
Meer uit Buitenland
PORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
33 minuten geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.
39 minuten geledenSHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.
44 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.
47 minuten geledenROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
11 uur geleden