Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen geschrapte vluchten op Schiphol door winterse weer

Tientallen geschrapte vluchten op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt zondag voor vertragingen en annuleringen vanwege het winterse weer. Op de website van de luchthaven is te zien dat er tientallen vluchten zijn geschrapt. Reizigers wordt aangeraden de actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

Volgens een woordvoerder van Schiphol zijn er in totaal ongeveer zeventig vluchten uit het vluchtschema gehaald. Het gaat vooral om vluchten naar Europese bestemmingen.

Ook trof de luchthaven andere voorzorgsmaatregelen om zondag goed bestand te zijn tegen de sneeuw, regen en lage temperaturen. Zo zijn de sneeuwruimers zondagochtend al vroeg begonnen met sneeuwruimen.

Laatste dag kerstvakantie

Voorlopig is het baangebruik op Schiphol nog beperkt. Het is de verwachting dat Schiphol begin van de middag weer "vol kan draaien", geeft de woordvoerder aan. Maar ook daarna is waarschijnlijk nog sprake van "een rommelige dag", voorspelt hij.

Het winterse weer valt samen met de laatste dag van de kerstvakantie. Voor Schiphol is het in de kerstperiode doorgaans druk, maar volgens de woordvoerder is de drukte zondag wel "beheersbaar". Schiphol is mede door alle voorbereidingen volgens hem ook nog goed bereikbaar.

Duitsland

Ook op andere luchthavens in Europa zijn zondag verstoringen. In Duitsland hebben München en Frankfurt te maken met vertragingen en annuleringen. Op de andere grotere vliegvelden in Nederland lijken de weersomstandigheden zondag niet voor grote veranderingen in het vluchtschema te zorgen.

Meer uit Financieel

Wall Street start positief aan drukke cijferweek

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag optimistisch van start gegaan aan een nieuwe drukke week met bedrijfsresultaten. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

2 uur geleden
Braziliaanse Petrobras start olieboringen bij Amazone-monding

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft na een jarenlange strijd met milieuorganisaties toestemming gekregen om naar olie te boren in de buurt van de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. Volgens Petrobras beginnen de boringen onmiddellijk en zullen ze voorlopig ongeveer vijf maanden duren.

3 uur geleden
Trump sluit deal met Australië over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een deal gesloten met de Australische premier Anthony Albanese om de toegang tot zeldzame aardmetalen veilig te stellen. Daarmee wil Trump minder afhankelijk worden van China. Volgens Albanese heeft de overeenkomst een waarde van 8,5 miljard dollar.

5 uur geleden
Opgeveerde AEX-index mist slotrecord nipt

AMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.

6 uur geleden
Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

8 uur geleden
Deense minister: EU ander continent zonder Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.

10 uur geleden
Albert Heijn doet aangifte na dichtplakken sloten 40 winkels

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".

11 uur geleden