Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen geschrapte vluchten op Schiphol door winterse weer

Tientallen geschrapte vluchten op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt zondag voor vertragingen en annuleringen vanwege het winterse weer. Op de website van de luchthaven is te zien dat er tientallen vluchten zijn geschrapt. Reizigers wordt aangeraden de actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

Volgens een woordvoerder van Schiphol zijn er in totaal ongeveer zeventig vluchten uit het vluchtschema gehaald. Het gaat vooral om vluchten naar Europese bestemmingen.

Ook trof de luchthaven andere voorzorgsmaatregelen om zondag goed bestand te zijn tegen de sneeuw, regen en lage temperaturen. Zo zijn de sneeuwruimers zondagochtend al vroeg begonnen met sneeuwruimen.

Laatste dag kerstvakantie

Voorlopig is het baangebruik op Schiphol nog beperkt. Het is de verwachting dat Schiphol begin van de middag weer "vol kan draaien", geeft de woordvoerder aan. Maar ook daarna is waarschijnlijk nog sprake van "een rommelige dag", voorspelt hij.

Het winterse weer valt samen met de laatste dag van de kerstvakantie. Voor Schiphol is het in de kerstperiode doorgaans druk, maar volgens de woordvoerder is de drukte zondag wel "beheersbaar". Schiphol is mede door alle voorbereidingen volgens hem ook nog goed bereikbaar.

Duitsland

Ook op andere luchthavens in Europa zijn zondag verstoringen. In Duitsland hebben München en Frankfurt te maken met vertragingen en annuleringen. Op de andere grotere vliegvelden in Nederland lijken de weersomstandigheden zondag niet voor grote veranderingen in het vluchtschema te zorgen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

1 uur geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

1 uur geleden
Vivera dreigt boete te krijgen om gebruik woord 'gehakt'

AMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street, Nvidia bij dalers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

3 uur geleden
Brussel maant Nederland opnieuw minder uit te geven

STRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.

3 uur geleden
Brussel hamert op meer onafhankelijkheid van Chinese grondstoffen

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.

3 uur geleden
Europarlement stemt in met nieuwe veiligheidsregels speelgoed

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.

4 uur geleden