Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Franse scholen dicht door corona-uitbraken

Tientallen Franse scholen dicht door corona-uitbraken

PARIJS (ANP/AFP) - Tientallen Franse scholen hebben kort na het begin van het schooljaar de deuren moeten sluiten vanwege corona-uitbraken. Het ging vorige week nog om 28 instellingen, maar dat zijn er volgens minister van Onderwijs Jean-Michel Blanquer nu al 81.

"We hebben ongeveer 1200 nieuwe coronagevallen onder scholieren in vergelijking met vorige week", zei de minister op televisie. Hij benadrukte wel dat het aantal onderwijsinstellingen dat tot dusver de deuren heeft moeten sluiten relatief beperkt is. In Frankrijk bevinden zich volgens Blanquer zo'n 60.000 scholen.

Frankrijk behoort volgens officiële cijfers tot de Europese landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Sinds eind augustus lijkt het coronavirus weer sneller om zich heen te grijpen in Frankrijk en zit het aantal ziekenhuisopnames van besmette mensen weer in de lift.

De regering kondigde eerder dit jaar een landelijke lockdown af om verspreiding tegen te gaan. Die is inmiddels versoepeld, maar de strijd tegen het virus gaat op lokaal niveau onverminderd verder. De autoriteiten in Bordeaux en Marseille namen deze week aanvullende maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Iran spreekt met Pakistan over Israëlische aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, heeft gesproken met de commandant van de Pakistaanse strijdkrachten over de "schendingen van het staakt-het-vuren" door Israël. Pakistan meldde in de nacht van dinsdag op woensdag dat de wapenstilstand tussen de VS en Iran ook voor Libanon geldt. Israël ontkende dit later en voert naar eigen zeggen de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog.

18 minuten geleden
Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

1 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

2 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

2 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

2 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

2 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

2 uur geleden