Tientallen Franse scholen dicht door corona-uitbraken
PARIJS (ANP/AFP) - Tientallen Franse scholen hebben kort na het begin van het schooljaar de deuren moeten sluiten vanwege corona-uitbraken. Het ging vorige week nog om 28 instellingen, maar dat zijn er volgens minister van Onderwijs Jean-Michel Blanquer nu al 81.
"We hebben ongeveer 1200 nieuwe coronagevallen onder scholieren in vergelijking met vorige week", zei de minister op televisie. Hij benadrukte wel dat het aantal onderwijsinstellingen dat tot dusver de deuren heeft moeten sluiten relatief beperkt is. In Frankrijk bevinden zich volgens Blanquer zo'n 60.000 scholen.
Frankrijk behoort volgens officiële cijfers tot de Europese landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Sinds eind augustus lijkt het coronavirus weer sneller om zich heen te grijpen in Frankrijk en zit het aantal ziekenhuisopnames van besmette mensen weer in de lift.
De regering kondigde eerder dit jaar een landelijke lockdown af om verspreiding tegen te gaan. Die is inmiddels versoepeld, maar de strijd tegen het virus gaat op lokaal niveau onverminderd verder. De autoriteiten in Bordeaux en Marseille namen deze week aanvullende maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
11 uur geleden