Tientallen Franse scholen dicht door corona-uitbraken
PARIJS (ANP/AFP) - Tientallen Franse scholen hebben kort na het begin van het schooljaar de deuren moeten sluiten vanwege corona-uitbraken. Het ging vorige week nog om 28 instellingen, maar dat zijn er volgens minister van Onderwijs Jean-Michel Blanquer nu al 81.
"We hebben ongeveer 1200 nieuwe coronagevallen onder scholieren in vergelijking met vorige week", zei de minister op televisie. Hij benadrukte wel dat het aantal onderwijsinstellingen dat tot dusver de deuren heeft moeten sluiten relatief beperkt is. In Frankrijk bevinden zich volgens Blanquer zo'n 60.000 scholen.
Frankrijk behoort volgens officiële cijfers tot de Europese landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Sinds eind augustus lijkt het coronavirus weer sneller om zich heen te grijpen in Frankrijk en zit het aantal ziekenhuisopnames van besmette mensen weer in de lift.
De regering kondigde eerder dit jaar een landelijke lockdown af om verspreiding tegen te gaan. Die is inmiddels versoepeld, maar de strijd tegen het virus gaat op lokaal niveau onverminderd verder. De autoriteiten in Bordeaux en Marseille namen deze week aanvullende maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
1 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
16 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
17 uur geleden