Tientallen filialen Gall & Gall gaan vrijdagochtend later open
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen winkels van Gall & Gall gaan vrijdagochtend twee uur later open. Dat meldt vakbond FNV. Het personeel van de slijterijketen is boos dat het bedrijf niet de loonsverhoging wil geven die wordt geëist.
Zo'n zeventig winkels van Gall & Gall blijven vrijdag langer dicht, zoals in Amsterdam, Haarlem, Eindhoven en Heerlen. Gall & Gall heeft in totaal meer dan 550 winkels in Nederland. "Het is nog geen drooglegging van het land, maar voor ons wel het begin van een reeks acties", zegt winkelmanager Alexander van Stokkum in een toelichting. "Wij gaan net zo lang door tot Gall & Gall ons wil betalen wat wij verdienen." Volgens FNV wordt er bijna nooit gestaakt in de winkelstraat.
FNV eist een loonsverhoging van 5 procent, maar de slijterij blijft bij een bod van 3,25 procent. Verder wilde de vakbond dat de salarissen vanaf oktober meestijgen met de inflatie en dat alle werknemers een coronabonus krijgen van 500 euro.
Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize. Er werken zo'n 1.800 mensen bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
8 uur geleden