Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen filialen Gall & Gall gaan vrijdagochtend later open

Tientallen filialen Gall & Gall gaan vrijdagochtend later open

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen winkels van Gall & Gall gaan vrijdagochtend twee uur later open. Dat meldt vakbond FNV. Het personeel van de slijterijketen is boos dat het bedrijf niet de loonsverhoging wil geven die wordt geëist.

Zo'n zeventig winkels van Gall & Gall blijven vrijdag langer dicht, zoals in Amsterdam, Haarlem, Eindhoven en Heerlen. Gall & Gall heeft in totaal meer dan 550 winkels in Nederland. "Het is nog geen drooglegging van het land, maar voor ons wel het begin van een reeks acties", zegt winkelmanager Alexander van Stokkum in een toelichting. "Wij gaan net zo lang door tot Gall & Gall ons wil betalen wat wij verdienen." Volgens FNV wordt er bijna nooit gestaakt in de winkelstraat.

FNV eist een loonsverhoging van 5 procent, maar de slijterij blijft bij een bod van 3,25 procent. Verder wilde de vakbond dat de salarissen vanaf oktober meestijgen met de inflatie en dat alle werknemers een coronabonus krijgen van 500 euro.

Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize. Er werken zo'n 1.800 mensen bij het bedrijf.

Meer uit Financieel

IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

29 minuten geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

1 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

1 uur geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

1 uur geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

2 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

2 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

2 uur geleden