
Tientallen economen achter plannen Corbyn
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkiezingsbelofte van Labour-leider Jeremy Corbyn om vaker de portemonnee te trekken, zou de Britse economie een steun in de rug geven. Dat betogen meer dan 160 voorname economen en academici in een open brief aan zakenkrant Financial Times.
Labour wil onder andere de reguliere overheidsuitgaven met 83 miljard pond opvoeren en pleit ook voor 55 miljard pond aan extra investeringen. De briefschrijvers stellen dat het Verenigd Koninkrijk grote behoefte heeft aan die extra publieke uitgaven.
Vooral in de ontwikkeling van groene technologie voor de energiesector, transport, woningmarkt, industrie en landbouw zou meer geld moeten worden gestoken. Daarnaast pleit de groep economen voor meer uitgaven aan overheidsdiensten. De groep voornamelijk links georiënteerde academici hoopt dat een nieuwe regering vooral de arbeidsproductiviteit en lonen zal opvoeren.
Onder anderen Danny Blanchflower, voormalig beleidsmaker van de Bank of England, spreekt zich uit voor de plannen van de sociaal-democraten. Ook emeriti hoogleraren in de economie van de London School of Economics en de Universiteit van Oxford ondertekenden het pleidooi.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het plan om de sociale huren twee jaar te bevriezen is voor minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting (BBB) een "gegeven". Dat schrijft haar ministerie in een reactie nadat ongeveer tweehonderd woningcorporaties een eerste juridische stap hebben gezet richting een rechtszaak om de huurbevriezing terug te draaien. Wel erkent Keijzer dat het huurplan "grote gevolgen heeft voor de investeringscapaciteit van woningcorporaties".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) heeft een wetsvoorstel klaarliggen om in Nederland probleemwolven in uitzonderlijke gevallen af te kunnen schieten. Dat laat een woordvoerder van het ministerie weten, in reactie op de Europese verlaagde status van de wolf.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
2 dagen geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
3 dagen geleden