Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Duitse universiteiten en hogescholen verlaten X

Tientallen Duitse universiteiten en hogescholen verlaten X

BERLIJN (ANP) - Ruim zestig Duitse universiteiten, hogescholen en andere instellingen voor hoger onderwijs, hebben zich teruggetrokken van X. Het gaat onder meer om de beroemde Humboldtuniversiteit van Berlijn en de Ruprecht-Karls-Universiteit in Heidelberg, met 638 jaar de oudste universiteit van het land. Een deel had zich eerder al teruggetrokken.

"De terugtrekking is het gevolg van het feit dat de huidige houding van het platform niet verenigbaar is met de kernwaarden van de betrokken instellingen: openheid naar de wereld, wetenschappelijke integriteit, transparantie en democratische discussie", staat in een gezamenlijke verklaring. De instellingen zeggen zich in te spannen "voor op feiten gebaseerde communicatie en tegen antidemocratische krachten".

Volgens de onderwijsinstellingen trekt het algoritme van X "rechtspopulistische content" voor en wordt de natuurlijke verspreiding van tweets juist beknot. "De waarden die diversiteit, vrijheid en wetenschap bevorderen, zijn op het platform niet meer aanwezig."

Onder de 63 instellingen zijn ook twee universiteiten uit Oostenrijk, Universität Innsbruck en de Medizinische Universität Innsbruck.

Meer uit Buitenland

Warm welkom in Polen voor nieuwe Hongaarse leider Magyar

WARSCHAU (ANP/DPA/AFP) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.

25 minuten geleden
NAVO-landen willen geen vast percentage aan Oekraïnesteun leveren

BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.

48 minuten geleden
Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

52 minuten geleden
Oekraïne krijgt eerste 3,2 miljard van EU-lening uitbetaald

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.

56 minuten geleden
Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."

1 uur geleden
Xi en Poetin halen banden verder aan: meer samenwerking

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.

1 uur geleden
Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

2 uur geleden