Tientallen doden Nigeria door explosie gekantelde tankwagen
ABUJA (ANP/AFP/RTR) - In Nigeria zijn tientallen personen om het leven gekomen door de explosie van een tankwagen met benzine. Een menigte had zich bij de gekantelde truck verzameld om brandstof op te vangen toen zich een ontploffing voordeed en er brand uitbrak.
Volgens de autoriteiten van het West-Afrikaanse land is het dodental inmiddels opgelopen tot zeventig. Er is ook sprake van tientallen gewonden. De meeste slachtoffers waren arme bewoners die zich hadden gehaast om uitgelopen benzine te bemachtigen.
Bij een vergelijkbare tragedie in oktober in Nigeria kwamen ruim 170 mensen om het leven. Dergelijke ongelukken doen zich regelmatig voor in Afrika's grootste olieproducent, waar de kosten van levensonderhoud enorm zijn gestegen. De benzineprijs heeft zich in achttien maanden vervijfvoudigd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden