Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden na explosies bij school in Kabul

Tientallen doden na explosies bij school in Kabul

KABUL (ANP/RTR/AFP) - Zeker 40 mensen zijn omgekomen na meerdere explosies nabij een middelbare school in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Tientallen anderen raakten gewond, laat het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken weten. De meeste slachtoffers zijn meisjes die leerling zijn van de Sayed ul Shuhada-school, een gezamenlijk middelbare school voor jongens en meisjes. Een woordvoerder van het ministerie verwacht dat het aantal doden en gewonden nog zal oplopen.

Volgens het ministerie gaat het om een terroristische aanslag. De ontploffingen vond plaats in het westelijke deel van Kabul, in een zwaar sjiitische moslimbuurt die de afgelopen jaren vaak is aangevallen door militanten van Islamitische Staat. Niemand heeft nog de verantwoordelijkheid opgeëist.

De extremistische rebellenbeweging Taliban heeft de aanval veroordeeld en zegt niet achter de explosies te zitten. Volgens woordvoerder van de Taliban Zabihullah Mujahid zitten terreurgroepen die banden hebben met Islamitische Staat achter de aanval.

In Kabul heerst een nieuwe staat van alertheid, aangezien de Verenigde Staten vorige maand aankondigden de laatste troepen uit het land terug te halen. Afghaanse functionarissen zijn bang dat het vertrek van de Amerikanen zal leiden tot een toename van het aantal aanvallen van de Taliban.

Meer uit Buitenland

Zelensky verwerpt oproep rivaal tot verkiezingen in oorlogstijd

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.

1 uur geleden
Syrië hoopt Israëlische aanvallen te beëindigen met diplomatie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.

2 uur geleden
Telegraph: Iraanse hackers legden Britse energiecentrale plat

LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.

6 uur geleden
India zoekt naar 22 opvarenden van gezonken vrachtschip

BRAHMAPUR (ANP/AFP) - De Indiase marine en kustwacht zoeken zondag naar 22 vermisten na het zinken van een vrachtschip in de Golf van Bengalen. Slechts twee van de 24 bemanningsleden van de Ocean Winner zijn van reddingsvlotten gehaald.

6 uur geleden
Omstreden gouverneur Sinaloa dag na terugkeer opnieuw weg

CULIACÁN (ANP) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa stapt toch weer op. Rubén Rocha Moya, die in de Verenigde Staten wordt verdacht van banden met een drugskartel, maakte dat zaterdag bekend. Een dag eerder was hij onverwacht teruggekeerd als gouverneur.

9 uur geleden
Gewonden na aardbeving van 5.9 bij Tokio

TOKIO (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 5.9 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het oosten van Japan getroffen, meldt persbureau Kyodo. De beving was sterk te voelen in de hoofdstad Tokio. Zeker 37 mensen raakten lichtgewond, melden lokale hulpdiensten. Er is geen gevaar voor een tsunami.

10 uur geleden
Trump deed in juni meer dan duizend beurstransacties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.

10 uur geleden