Tientallen doden na explosies bij school in Kabul
KABUL (ANP/RTR/AFP) - Zeker 40 mensen zijn omgekomen na meerdere explosies nabij een middelbare school in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Tientallen anderen raakten gewond, laat het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken weten. De meeste slachtoffers zijn meisjes die leerling zijn van de Sayed ul Shuhada-school, een gezamenlijk middelbare school voor jongens en meisjes. Een woordvoerder van het ministerie verwacht dat het aantal doden en gewonden nog zal oplopen.
Volgens het ministerie gaat het om een terroristische aanslag. De ontploffingen vond plaats in het westelijke deel van Kabul, in een zwaar sjiitische moslimbuurt die de afgelopen jaren vaak is aangevallen door militanten van Islamitische Staat. Niemand heeft nog de verantwoordelijkheid opgeëist.
De extremistische rebellenbeweging Taliban heeft de aanval veroordeeld en zegt niet achter de explosies te zitten. Volgens woordvoerder van de Taliban Zabihullah Mujahid zitten terreurgroepen die banden hebben met Islamitische Staat achter de aanval.
In Kabul heerst een nieuwe staat van alertheid, aangezien de Verenigde Staten vorige maand aankondigden de laatste troepen uit het land terug te halen. Afghaanse functionarissen zijn bang dat het vertrek van de Amerikanen zal leiden tot een toename van het aantal aanvallen van de Taliban.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
41 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
5 uur geleden