Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Door een brand in een flatgebouw in de Vietnamese hoofdstad Hanoi zijn volgens de politie 56 mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. 37 personen raakten gewond. De brand woedde in een gebouw van tien verdiepingen waar ongeveer 150 mensen woonden, meldt het persbureau VNA. Het is de dodelijkste brand in Vietnam in twintig jaar.
De brand brak dinsdag net voor middernacht uit op een verdieping waar voertuigen geparkeerd werden. Op videobeelden van Vietnamese media is te zien hoe de brand zich verspreidde. De hulpverlening werd bemoeilijkt doordat het gebouw in een smalle steeg staat. Zelf uren nadat het vuur was gedoofd hadden de hulpdiensten daardoor moeite om het gebouw te betreden.
De brandveiligheid van het pand lijkt niet op orde geweest te zijn. Bewoners konden maar via één weg naar buiten. Rond de balkons waren metalen constructies aangebracht en brandtrappen ontbraken. Getuigen zagen hoe mensen probeerden te ontkomen door naar beneden te springen. Ook zag een getuige hoe iemand een klein jongetje naar beneden moest gooien. Omstanders probeerden het kind op te vangen met een matras, maar of dat gelukt is, kon de getuige niet zeggen. Anderen wisten te vluchten via het dak. Tientallen mensen konden ontkomen.
Slachtoffers in shock
De Vietnamese premier Pham Minh Chinh kreeg bij een bezoek aan een ziekenhuis van een behandelend arts te horen dat veel slachtoffers in shock verkeren. Bij een nabijgelegen mortuarium hadden zich in de loop van de dag honderden mensen verzameld in de hoop duidelijkheid te krijgen over hun vermiste naasten.
De eigenaar van het gebouw is aangehouden omdat hij de brandveiligheid niet op orde had. Premier Chinh heeft een onderzoek aangekondigd.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden