Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Door een brand in een flatgebouw in de Vietnamese hoofdstad Hanoi zijn volgens de politie 56 mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. 37 personen raakten gewond. De brand woedde in een gebouw van tien verdiepingen waar ongeveer 150 mensen woonden, meldt het persbureau VNA. Het is de dodelijkste brand in Vietnam in twintig jaar.

De brand brak dinsdag net voor middernacht uit op een verdieping waar voertuigen geparkeerd werden. Op videobeelden van Vietnamese media is te zien hoe de brand zich verspreidde. De hulpverlening werd bemoeilijkt doordat het gebouw in een smalle steeg staat. Zelf uren nadat het vuur was gedoofd hadden de hulpdiensten daardoor moeite om het gebouw te betreden.

De brandveiligheid van het pand lijkt niet op orde geweest te zijn. Bewoners konden maar via één weg naar buiten. Rond de balkons waren metalen constructies aangebracht en brandtrappen ontbraken. Getuigen zagen hoe mensen probeerden te ontkomen door naar beneden te springen. Ook zag een getuige hoe iemand een klein jongetje naar beneden moest gooien. Omstanders probeerden het kind op te vangen met een matras, maar of dat gelukt is, kon de getuige niet zeggen. Anderen wisten te vluchten via het dak. Tientallen mensen konden ontkomen.

Slachtoffers in shock

De Vietnamese premier Pham Minh Chinh kreeg bij een bezoek aan een ziekenhuis van een behandelend arts te horen dat veel slachtoffers in shock verkeren. Bij een nabijgelegen mortuarium hadden zich in de loop van de dag honderden mensen verzameld in de hoop duidelijkheid te krijgen over hun vermiste naasten.

De eigenaar van het gebouw is aangehouden omdat hij de brandveiligheid niet op orde had. Premier Chinh heeft een onderzoek aangekondigd.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt fatale Oekraïense aanval op bezette regio Loehansk

LOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn een dode en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een studentenhuis voor 86 studenten in door de nachtelijke aanval.

3 minuten geleden
Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

38 minuten geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

1 uur geleden
Gewonden en veel arrestaties bij vechtpartij supporters in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.

1 uur geleden
Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

2 uur geleden
Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

2 uur geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

4 uur geleden