Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Door een brand in een flatgebouw in de Vietnamese hoofdstad Hanoi zijn volgens de politie 56 mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. 37 personen raakten gewond. De brand woedde in een gebouw van tien verdiepingen waar ongeveer 150 mensen woonden, meldt het persbureau VNA. Het is de dodelijkste brand in Vietnam in twintig jaar.

De brand brak dinsdag net voor middernacht uit op een verdieping waar voertuigen geparkeerd werden. Op videobeelden van Vietnamese media is te zien hoe de brand zich verspreidde. De hulpverlening werd bemoeilijkt doordat het gebouw in een smalle steeg staat. Zelf uren nadat het vuur was gedoofd hadden de hulpdiensten daardoor moeite om het gebouw te betreden.

De brandveiligheid van het pand lijkt niet op orde geweest te zijn. Bewoners konden maar via één weg naar buiten. Rond de balkons waren metalen constructies aangebracht en brandtrappen ontbraken. Getuigen zagen hoe mensen probeerden te ontkomen door naar beneden te springen. Ook zag een getuige hoe iemand een klein jongetje naar beneden moest gooien. Omstanders probeerden het kind op te vangen met een matras, maar of dat gelukt is, kon de getuige niet zeggen. Anderen wisten te vluchten via het dak. Tientallen mensen konden ontkomen.

Slachtoffers in shock

De Vietnamese premier Pham Minh Chinh kreeg bij een bezoek aan een ziekenhuis van een behandelend arts te horen dat veel slachtoffers in shock verkeren. Bij een nabijgelegen mortuarium hadden zich in de loop van de dag honderden mensen verzameld in de hoop duidelijkheid te krijgen over hun vermiste naasten.

De eigenaar van het gebouw is aangehouden omdat hij de brandveiligheid niet op orde had. Premier Chinh heeft een onderzoek aangekondigd.

Meer uit Buitenland

John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

13 minuten geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

1 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

2 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

3 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

4 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

5 uur geleden