Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Door een brand in een flatgebouw in de Vietnamese hoofdstad Hanoi zijn volgens de politie 56 mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. 37 personen raakten gewond. De brand woedde in een gebouw van tien verdiepingen waar ongeveer 150 mensen woonden, meldt het persbureau VNA. Het is de dodelijkste brand in Vietnam in twintig jaar.

De brand brak dinsdag net voor middernacht uit op een verdieping waar voertuigen geparkeerd werden. Op videobeelden van Vietnamese media is te zien hoe de brand zich verspreidde. De hulpverlening werd bemoeilijkt doordat het gebouw in een smalle steeg staat. Zelf uren nadat het vuur was gedoofd hadden de hulpdiensten daardoor moeite om het gebouw te betreden.

De brandveiligheid van het pand lijkt niet op orde geweest te zijn. Bewoners konden maar via één weg naar buiten. Rond de balkons waren metalen constructies aangebracht en brandtrappen ontbraken. Getuigen zagen hoe mensen probeerden te ontkomen door naar beneden te springen. Ook zag een getuige hoe iemand een klein jongetje naar beneden moest gooien. Omstanders probeerden het kind op te vangen met een matras, maar of dat gelukt is, kon de getuige niet zeggen. Anderen wisten te vluchten via het dak. Tientallen mensen konden ontkomen.

Slachtoffers in shock

De Vietnamese premier Pham Minh Chinh kreeg bij een bezoek aan een ziekenhuis van een behandelend arts te horen dat veel slachtoffers in shock verkeren. Bij een nabijgelegen mortuarium hadden zich in de loop van de dag honderden mensen verzameld in de hoop duidelijkheid te krijgen over hun vermiste naasten.

De eigenaar van het gebouw is aangehouden omdat hij de brandveiligheid niet op orde had. Premier Chinh heeft een onderzoek aangekondigd.

Meer uit Buitenland

Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

26 minuten geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

1 uur geleden
Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

3 uur geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

6 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

8 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

8 uur geleden