Tientallen doden na brand in flatgebouw in Vietnamese stad Hanoi
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Door een brand in een flatgebouw in de Vietnamese hoofdstad Hanoi zijn volgens de politie 56 mensen om het leven gekomen, onder wie kinderen. 37 personen raakten gewond. De brand woedde in een gebouw van tien verdiepingen waar ongeveer 150 mensen woonden, meldt het persbureau VNA. Het is de dodelijkste brand in Vietnam in twintig jaar.
De brand brak dinsdag net voor middernacht uit op een verdieping waar voertuigen geparkeerd werden. Op videobeelden van Vietnamese media is te zien hoe de brand zich verspreidde. De hulpverlening werd bemoeilijkt doordat het gebouw in een smalle steeg staat. Zelf uren nadat het vuur was gedoofd hadden de hulpdiensten daardoor moeite om het gebouw te betreden.
De brandveiligheid van het pand lijkt niet op orde geweest te zijn. Bewoners konden maar via één weg naar buiten. Rond de balkons waren metalen constructies aangebracht en brandtrappen ontbraken. Getuigen zagen hoe mensen probeerden te ontkomen door naar beneden te springen. Ook zag een getuige hoe iemand een klein jongetje naar beneden moest gooien. Omstanders probeerden het kind op te vangen met een matras, maar of dat gelukt is, kon de getuige niet zeggen. Anderen wisten te vluchten via het dak. Tientallen mensen konden ontkomen.
Slachtoffers in shock
De Vietnamese premier Pham Minh Chinh kreeg bij een bezoek aan een ziekenhuis van een behandelend arts te horen dat veel slachtoffers in shock verkeren. Bij een nabijgelegen mortuarium hadden zich in de loop van de dag honderden mensen verzameld in de hoop duidelijkheid te krijgen over hun vermiste naasten.
De eigenaar van het gebouw is aangehouden omdat hij de brandveiligheid niet op orde had. Premier Chinh heeft een onderzoek aangekondigd.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
8 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
8 uur geleden