Tientallen doden in Tibet door zware aardbeving
SHIGATSE (ANP/AFP/RTR) - In Tibet zijn volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua 53 doden en 62 gewonden gevallen door een zware aardbeving. Volgens staatszender CCTV zijn veel gebouwen ingestort in de regio Tingri, op de grens met Nepal.
Volgens de Chinese geologische dienst CENC ging het om een beving met een kracht van 6.8. Het Amerikaanse geologische instituut USGS sprak van een beving met een kracht van 7.1, met het epicentrum in de buurt van de Tibetaanse stad Shigatse. De zware aardbeving vond om 02.05 uur Nederlandse tijd plaats. Het was toen 09.05 uur in Tibet, een autonome regio in het zuidwesten van China.
Verslaggevers van persbureau AFP melden dat de beving tot in de Nepalese hoofdstad Kathmandu, zo'n vierhonderd kilometer ten zuidwesten van Shigatse, werd gevoeld. Aan de Nepalese kant zijn nog geen slachtoffers gemeld. In Namche, in de buurt van de Mount Everest, "schudde het behoorlijk", aldus een overheidsbron.
Regio
De Mount Everest, 's werelds hoogste berg en populair bij bergbeklimmers, is zowel zuidelijk vanuit Nepal als noordelijk via Tibet te beklimmen. In de regio is het volgens de Chinese weerdienst momenteel zo'n 8 graden onder nul, dinsdagnacht daalt de temperatuur tot -18 graden Celsius.
Ook in Bhutan en India is de aardbeving gevoeld. Daar zijn nog geen meldingen van schade of slachtoffers binnengekomen. In de uren na de zware aardbeving volgden meerdere naschokken.
De regio wordt vaker getroffen door aardbevingen. In 2008 werd er in de Chinese provincie Sichuan een beving met een magnitude van 7.9 gemeten, die volgens de autoriteiten aan meer dan 80.000 mensen het leven kostte.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan volgens Iraanse staatsmedia.
42 minuten geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.
1 uur geledenKABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.
2 uur geleden