Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis
ACAPULCO (ANP/RTR) - In Mexico zijn zeker 27 mensen om het leven gekomen door de orkaan Otis, heeft de Mexicaanse minister van Veiligheid Rosa Icela Rodriguez bekendgemaakt. Nog eens vier mensen worden vermist.
President Andres Manuel Lopez Obrador zei dat de regering eraan werkt om het energienetwerk te herstellen en de puinhopen op te ruimen die zijn aangericht door de orkaan van categorie 5, die woensdag door de zuidelijke staat Guerrero raasde, dat aan de Grote Oceaan ligt.
Onder meer de toeristische kustplaats Acapulco werd getroffen. Communicatie met inwoners van de stad was een groot deel van de dag onmogelijk doordat de elektriciteit was uitgevallen. Het was daardoor moeilijk voor de autoriteiten om snel de omvang van de schade in te schatten.
Evacuaties
Wegen zijn slecht begaanbaar. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen. Hotelgasten worden geëvacueerd.
Bijna 84.000 leden van het leger, de luchtmacht en de nationale garde werden in en nabij Acapulco ingezet om te helpen bij de opruimwerkzaamheden, aldus het ministerie van Defensie.
Herstel
Gouverneur Evelyn Salgado schreef op sociale media dat de autoriteiten bezig waren om de elektriciteits- en drinkwatervoorziening te herstellen.
De internationale luchthaven van Acapulco werd gesloten omdat de luchtverkeerstoren was beschadigd door de orkaan.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.
46 minuten geledenBANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
3 uur geleden