Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

ACAPULCO (ANP/RTR) - In Mexico zijn zeker 27 mensen om het leven gekomen door de orkaan Otis, heeft de Mexicaanse minister van Veiligheid Rosa Icela Rodriguez bekendgemaakt. Nog eens vier mensen worden vermist.

President Andres Manuel Lopez Obrador zei dat de regering eraan werkt om het energienetwerk te herstellen en de puinhopen op te ruimen die zijn aangericht door de orkaan van categorie 5, die woensdag door de zuidelijke staat Guerrero raasde, dat aan de Grote Oceaan ligt.

Onder meer de toeristische kustplaats Acapulco werd getroffen. Communicatie met inwoners van de stad was een groot deel van de dag onmogelijk doordat de elektriciteit was uitgevallen. Het was daardoor moeilijk voor de autoriteiten om snel de omvang van de schade in te schatten.

Evacuaties

Wegen zijn slecht begaanbaar. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen. Hotelgasten worden geëvacueerd.

Bijna 84.000 leden van het leger, de luchtmacht en de nationale garde werden in en nabij Acapulco ingezet om te helpen bij de opruimwerkzaamheden, aldus het ministerie van Defensie.

Herstel

Gouverneur Evelyn Salgado schreef op sociale media dat de autoriteiten bezig waren om de elektriciteits- en drinkwatervoorziening te herstellen.

De internationale luchthaven van Acapulco werd gesloten omdat de luchtverkeerstoren was beschadigd door de orkaan.

Meer uit Buitenland

Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

2 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

2 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

2 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

2 uur geleden
Zelensky wil VS dinsdag aangepast vredesplan voorleggen

LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.

9 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing Japan na zware beving voor kust

AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.

14 uur geleden
Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

15 uur geleden