Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

ACAPULCO (ANP/RTR) - In Mexico zijn zeker 27 mensen om het leven gekomen door de orkaan Otis, heeft de Mexicaanse minister van Veiligheid Rosa Icela Rodriguez bekendgemaakt. Nog eens vier mensen worden vermist.

President Andres Manuel Lopez Obrador zei dat de regering eraan werkt om het energienetwerk te herstellen en de puinhopen op te ruimen die zijn aangericht door de orkaan van categorie 5, die woensdag door de zuidelijke staat Guerrero raasde, dat aan de Grote Oceaan ligt.

Onder meer de toeristische kustplaats Acapulco werd getroffen. Communicatie met inwoners van de stad was een groot deel van de dag onmogelijk doordat de elektriciteit was uitgevallen. Het was daardoor moeilijk voor de autoriteiten om snel de omvang van de schade in te schatten.

Evacuaties

Wegen zijn slecht begaanbaar. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen. Hotelgasten worden geëvacueerd.

Bijna 84.000 leden van het leger, de luchtmacht en de nationale garde werden in en nabij Acapulco ingezet om te helpen bij de opruimwerkzaamheden, aldus het ministerie van Defensie.

Herstel

Gouverneur Evelyn Salgado schreef op sociale media dat de autoriteiten bezig waren om de elektriciteits- en drinkwatervoorziening te herstellen.

De internationale luchthaven van Acapulco werd gesloten omdat de luchtverkeerstoren was beschadigd door de orkaan.

Meer uit Buitenland

Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

35 minuten geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

2 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

2 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

2 uur geleden
BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

3 uur geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

3 uur geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

6 uur geleden