Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

Tientallen doden in Mexico door orkaan Otis

ACAPULCO (ANP/RTR) - In Mexico zijn zeker 27 mensen om het leven gekomen door de orkaan Otis, heeft de Mexicaanse minister van Veiligheid Rosa Icela Rodriguez bekendgemaakt. Nog eens vier mensen worden vermist.

President Andres Manuel Lopez Obrador zei dat de regering eraan werkt om het energienetwerk te herstellen en de puinhopen op te ruimen die zijn aangericht door de orkaan van categorie 5, die woensdag door de zuidelijke staat Guerrero raasde, dat aan de Grote Oceaan ligt.

Onder meer de toeristische kustplaats Acapulco werd getroffen. Communicatie met inwoners van de stad was een groot deel van de dag onmogelijk doordat de elektriciteit was uitgevallen. Het was daardoor moeilijk voor de autoriteiten om snel de omvang van de schade in te schatten.

Evacuaties

Wegen zijn slecht begaanbaar. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen. Hotelgasten worden geëvacueerd.

Bijna 84.000 leden van het leger, de luchtmacht en de nationale garde werden in en nabij Acapulco ingezet om te helpen bij de opruimwerkzaamheden, aldus het ministerie van Defensie.

Herstel

Gouverneur Evelyn Salgado schreef op sociale media dat de autoriteiten bezig waren om de elektriciteits- en drinkwatervoorziening te herstellen.

De internationale luchthaven van Acapulco werd gesloten omdat de luchtverkeerstoren was beschadigd door de orkaan.

Meer uit Buitenland

Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

1 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

2 uur geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

3 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

4 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

9 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

11 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

12 uur geleden