Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden gemeld door Israëlische aanvallen in Gaza

Tientallen doden gemeld door Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zeker 25 Palestijnen gedood, melden lokale gezondheidsautoriteiten.

Medici van het Al-Awda Ziekenhuis in de Gazastrook meldden dat minstens drie mensen omkwamen en tientallen gewond raakten door Israëlisch vuur toen ze probeerden een hulppost van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF) nabij de Netzarim-corridor te bereiken. Die corridor verdeelt Gaza in een noordelijke en zuidelijke helft. Twee anderen kwamen om het leven toen ze op weg waren naar een hulppost in Rafah in het zuiden van de Gazastrook.

Zeven mensen kwamen om het leven door een luchtaanval in de noordelijk gelegen stad Beit Lahiya. De andere slachtoffers werden gedood bij afzonderlijke luchtaanvallen in het zuiden. Het Israëlische leger heeft de aanvallen niet bevestigd.

Meer uit Buitenland

Leger Israël doodt tientallen Palestijnen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

33 minuten geleden
Iran meldt 224 doden door Israëlische aanvallen sinds vrijdag

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.

37 minuten geleden
Israël doodt inlichtingenchef Iraanse Revolutionaire Garde

TEHERAN (ANP/AFP) - Generaal Mohammed Kazemi, het hoofd van de inlichtingendienst van de Iraanse Revolutionaire Garde, een elite-eenheid van het leger, is gedood bij een Israëlische aanval. Twee andere generaals van de Garde kwamen eveneens om het leven. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef belegt crisisoverleg over oorlog Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP/DPA) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft een videoconferentie van ministers van Buitenlandse Zaken belegd voor dinsdag, naar aanleiding van de geëscaleerde vijandelijkheden tussen Israël en Iran. In de bijeenkomst komt de "coördinatie van diplomatieke inspanningen ten aanzien van Israël en Iran" aan de orde, aldus een medewerker van Kallas in Brussel. Ook worden mogelijke vervolgstappen besproken.

1 uur geleden
Auto van gezochte schutter Minnesota gevonden

MINNEAPOLIS (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Minnesota zeggen dat ze een voertuig hebben gevonden dat toebehoorde aan de man die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis. De auto werd bijna 95 kilometer ten zuiden van de plaats van de schietpartij gevonden, melden Amerikaanse media waaronder CBS News.

2 uur geleden
Luchtalarm in centrum en noorden Israël na Iraanse aanvalsgolf

TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zondagavond een nieuwe aanvalsgolf op Israël gelanceerd met raketten, melden de Iraanse staatsmedia. In het centrum en het noorden van Israël is het luchtalarm afgegaan. Onder meer in de steden Jeruzalem en Tel Aviv zijn de sirenes te horen. Israëlische autoriteiten adviseren inwoners een veilige schuilplaats op te zoeken.

3 uur geleden
VS: Trump stopte Israëls plan om Iraanse leider Khamenei te doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een Israëlisch plan tegengehouden om de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei te vermoorden. Dat zeiden twee anonieme Amerikaanse officials zondag tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden