Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden en gewonden door brand in gebouw Johannesburg

Tientallen doden en gewonden door brand in gebouw Johannesburg

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - Het dodental blijft oplopen na een grote brand in een gebouw in de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg. Zeker 73 mensen zijn om het leven gekomen, meldt een woordvoerder van de hulpdiensten op X. Onder de doden zou ten minste een jong kind zijn. Meer dan vijftig gewonden zijn naar ziekenhuizen vervoerd, onder meer vanwege het inademen van rook.

De brand brak in de nacht van woensdag op donderdag uit en is inmiddels onder controle. Het gaat om een pand van vijf verdiepingen in het zakendistrict van Johannesburg. Het gebouw zou zijn gebruikt als "informele nederzetting". Dit zijn onofficiële woonruimtes, die veel voorkomen in Zuid-Afrika. Volgens nieuwssite News24 kwamen mensen die uit het brandende gebouw probeerden te vluchten, vast te zitten.

"We hebben mensen die ter plekke op zoek zijn naar hun familieleden geïnformeerd dat de kans klein is dat we bewoners nog levend zullen vinden", zegt de woordvoerder van de hulpdiensten tegen News24.

De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

Meer uit Buitenland

Ook achterblijver Luxemburg nog dit jaar naar NAVO-budgetnorm

LUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.

11 minuten geleden
Luchtaanval Israël doodt bekende Palestijnse journalist

CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.

1 uur geleden
Vakbond België zendt reclame uit in protest tegen Israël op ESF

BRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.

2 uur geleden
Trump stuurt Rubio naar Turkije voor vredesoverleg Oekraïne

RIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.

2 uur geleden
Trump: VS heffen alle sancties tegen Syrië op

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.

2 uur geleden
EU-voorzitter Polen optimistisch over defensiepakket

BRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.

3 uur geleden
Zelensky heeft woensdag of donderdag ontmoeting met Erdogan

ANKARA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag of donderdag een ontmoeting met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in Ankara. Zelensky reist deze week naar Turkije af voor mogelijk vredesoverleg met Rusland.

3 uur geleden