Tientallen doden door overstromingen in China
PEKING (ANP/AFP) - Door overstromingen en modderstromen zijn in het zuiden van China honderdduizenden mensen geëvacueerd en tientallen mensen gedood of vermist. Dat melden staatsmedia donderdag.
Het slechte weer heeft grote schade aangericht in toeristische gebieden die al eerder waren geteisterd door maandenlange reisbeperkingen vanwege de uitbraak van het coronavirus. Stortbuien veroorzaakten overstromingen en modderstromen waardoor 230.000 mensen naar een andere plek zijn overgebracht en meer dan 1300 huizen zijn vernietigd, aldus staatspersbureau Xinhua.
In het zuiden van de autonome regio Guangxi Zhuang werden zes doden gemeld en één vermiste, zei Xinhua. In de populaire bestemming Yangshuo liepen straten onder, waardoor bewoners en bezoekers gedwongen werden te evacueren op bamboevlotten. De lokale overheid zei dat meer dan duizend hotels zijn overstroomd en dat ten minste 30 toeristische locaties zijn beschadigd.
Economische schade
Het ministerie van noodbeheer schat dat de economische schade inmiddels meer dan 500 miljoen euro bedraagt. In de provincie Hunan zijn minstens 13 mensen omgekomen en nog eens acht mensen worden vermist of zijn gedood in de zuidwestelijke provincie Guizhou, volgens de lokale hulpdiensten.
De zware stortbuien begonnen begin juni en hebben in 110 rivieren geleid tot "gevaarlijk hoge waterstanden", meldde Xinhua. In het zuiden wordt de komende dagen nog meer regen verwacht.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
1 uur geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
17 uur geleden