Tientallen doden door overstromingen in China
PEKING (ANP/AFP) - Door overstromingen en modderstromen zijn in het zuiden van China honderdduizenden mensen geëvacueerd en tientallen mensen gedood of vermist. Dat melden staatsmedia donderdag.
Het slechte weer heeft grote schade aangericht in toeristische gebieden die al eerder waren geteisterd door maandenlange reisbeperkingen vanwege de uitbraak van het coronavirus. Stortbuien veroorzaakten overstromingen en modderstromen waardoor 230.000 mensen naar een andere plek zijn overgebracht en meer dan 1300 huizen zijn vernietigd, aldus staatspersbureau Xinhua.
In het zuiden van de autonome regio Guangxi Zhuang werden zes doden gemeld en één vermiste, zei Xinhua. In de populaire bestemming Yangshuo liepen straten onder, waardoor bewoners en bezoekers gedwongen werden te evacueren op bamboevlotten. De lokale overheid zei dat meer dan duizend hotels zijn overstroomd en dat ten minste 30 toeristische locaties zijn beschadigd.
Economische schade
Het ministerie van noodbeheer schat dat de economische schade inmiddels meer dan 500 miljoen euro bedraagt. In de provincie Hunan zijn minstens 13 mensen omgekomen en nog eens acht mensen worden vermist of zijn gedood in de zuidwestelijke provincie Guizhou, volgens de lokale hulpdiensten.
De zware stortbuien begonnen begin juni en hebben in 110 rivieren geleid tot "gevaarlijk hoge waterstanden", meldde Xinhua. In het zuiden wordt de komende dagen nog meer regen verwacht.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
50 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
8 uur geleden