Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door overstromingen in China

Tientallen doden door overstromingen in China

PEKING (ANP/AFP) - Door overstromingen en modderstromen zijn in het zuiden van China honderdduizenden mensen geëvacueerd en tientallen mensen gedood of vermist. Dat melden staatsmedia donderdag.

Het slechte weer heeft grote schade aangericht in toeristische gebieden die al eerder waren geteisterd door maandenlange reisbeperkingen vanwege de uitbraak van het coronavirus. Stortbuien veroorzaakten overstromingen en modderstromen waardoor 230.000 mensen naar een andere plek zijn overgebracht en meer dan 1300 huizen zijn vernietigd, aldus staatspersbureau Xinhua.

In het zuiden van de autonome regio Guangxi Zhuang werden zes doden gemeld en één vermiste, zei Xinhua. In de populaire bestemming Yangshuo liepen straten onder, waardoor bewoners en bezoekers gedwongen werden te evacueren op bamboevlotten. De lokale overheid zei dat meer dan duizend hotels zijn overstroomd en dat ten minste 30 toeristische locaties zijn beschadigd.

Economische schade

Het ministerie van noodbeheer schat dat de economische schade inmiddels meer dan 500 miljoen euro bedraagt. In de provincie Hunan zijn minstens 13 mensen omgekomen en nog eens acht mensen worden vermist of zijn gedood in de zuidwestelijke provincie Guizhou, volgens de lokale hulpdiensten.

De zware stortbuien begonnen begin juni en hebben in 110 rivieren geleid tot "gevaarlijk hoge waterstanden", meldde Xinhua. In het zuiden wordt de komende dagen nog meer regen verwacht.

Meer uit Buitenland

Jemenitisch vliegveld aangevallen om Iraans Houthi-vliegtuig

SANAA (ANP/AFP) - Jemen zegt het vliegveld in Sanaa, in het westen van het land, te hebben aangevallen om te voorkomen dat een Iraans vliegtuig er zou landen. Dat vliegtuig is uiteindelijk alsnog geland, melden aan de Houthi's gelieerde media.

45 minuten geleden
EU roept Rusland op tot vrijlating gedeporteerde Oekraïners

BRUSSEL (ANP) - Rusland en Belarus moeten onmiddellijk zorgen voor een veilige en onvoorwaardelijke terugkeer naar Oekraïne van "alle willekeurig vastgehouden, onwettig gedeporteerde en gedwongen overgebrachte Oekraïense burgers, inclusief kinderen". Deze oproep doet EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag namens alle EU-lidstaten.

1 uur geleden
Trump zinspeelt opnieuw op inname Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er opnieuw op gezinspeeld dat de VS de controle willen nemen over de Straat van Hormuz. In een telefoongesprek met Fox News zegt Trump dat de VS "de Straat zullen behouden, en deze waarschijnlijk zullen gaan runnen". Trump: "We worden de reddende engel van de zeestraat, iets waarvoor we een vergoeding zouden moeten krijgen."

1 uur geleden
Brits antiterrorismeteam onderzoekt dood oud-politicus Widdecombe

LONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.

2 uur geleden
Høiby kan leven met beslissing over elektronisch toezicht

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mag mogelijk met enkelband gevangenis verlaten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.

2 uur geleden
Bijna 900 miljoen euro voor hulp aan Gazanen

BRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.

3 uur geleden