Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door overstroming in Pakistan

Tientallen doden door overstroming in Pakistan

KARACHI (ANP/DPA) - Door overstromingen in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi zijn de afgelopen drie dagen zeker 41 mensen om het leven gekomen. De overstromingen worden veroorzaakt door hevige regenval.

De regio wordt getroffen door de hevigste regenval in zeker negentig jaar. Zeker 2 miljoen mensen in de lager gelegen sloppenwijken van de stad zitten vast door het snel stijgende water. In de stad wonen ongeveer 15 miljoen mensen.

De autoriteiten verwachten dat het dodental nog flink gaat oplopen de komende dagen. Veel wijken in de stad zijn nog niet toegankelijk vanwege het water. Pas als reddingswerkers daarheen kunnen, is op te maken hoe groot de schade is.

De marine heeft boten ingezet om zoveel mogelijk mensen te kunnen redden. Volgens de weersvoorspellingen houdt de hevige regenval nog zeker twee dagen aan in Pakistan.

Buurland Afghanistan werd de afgelopen week ook al getroffen door zware buien die overstromingen veroorzaakten. Daar zijn meer dan honderd mensen omgekomen.

Meer uit Buitenland

Autoriteiten Cyprus zijn gezonken veerboot op het spoor

NICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.

6 minuten geleden
VS vallen doelen Iraanse Revolutionaire Garde aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.

41 minuten geleden
Moskou doet Duitse beschuldiging af als 'anti-Russisch' verzinsel

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.

46 minuten geleden
Von der Leyen: Duitse sancties tegen Rusland sterk signaal

BERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".

1 uur geleden
Rutte neemt Duitse beschuldiging aan Rusland over, betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte sluit zich aan bij de Duitse beschuldiging dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zat. "Het bewijs is duidelijk", aldus Rutte op X. "De NAVO is volledig solidair met Duitsland na de Russische hybride aanval in Leipzig."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: geen toezeggingen Patriots voor Oekraïne

WICKLOW (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan "helaas" geen succes melden over meer Patriots voor Oekraïne. Er zijn gesprekken geweest en telefoontjes gepleegd met landen die ze in voorraad hebben, maar die hebben dinsdag ondanks druk vanuit diverse EU-landen in het Ierse Wicklow niets toegezegd. De pogingen om landen als Spanje en Griekenland alsnog te overtuigen, worden voortgezet, zei Kallas in een persconferentie na een informele vergadering van EU-ministers van Defensie.

1 uur geleden
Duitsland: Rusland zat achter drones op vliegveld Leipzig

BERLIJN (ANP) - Duitsland houdt Rusland verantwoordelijk voor de drones met explosieven die op en rond het vliegveld van Leipzig zijn gevonden. De "hybride aanval" past in een patroon van eerdere Russische aanvallen, zegt de regering in Berlijn. Betrokkenen bij de aanval werkten in opdracht van Russische diensten, zou uit onderzoek zijn gebleken. Voor straf sluit Duitsland onder meer het consulaat in Bonn en het Ruslandhuis in Berlijn.

2 uur geleden