Tientallen doden door ongeluk met truck vol migranten in Mexico
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Mexico zijn donderdag zeker 54 mensen om het leven gekomen toen de vrachtauto waarin ze verstopt zaten onderweg kantelde. Volgens de autoriteiten vielen er tientallen gewonden, van wie er meerdere slecht aan toe zijn.
Het ongeluk gebeurde in de buurt van Tuxtla Gutierrez, de hoofdstad van de zuidelijke deelstaat Chiapas. Volgens de autoriteiten verloor de chauffeur de macht over het stuur toen hij met hoge snelheid een scherpe bocht maakte, waarop de trekker met oplegger kantelde. De deur van de oplegger vloog open waardoor de mensen achterin eruit geslingerd werden. De chauffeur overleefde het ongeluk en is voortvluchtig.
"De vrachtwagen maakte een bocht en door het gewicht van alle mensen in de oplegger vlogen we allemaal mee", aldus een man uit Guatemala die het ongeval overleefde. "De oplegger kon het gewicht van de mensen niet aan."
Guatemala
Op videobeelden zijn rijen met lakens bedekte lichamen te zien. Ook worden veel gewonde mensen geholpen door de hulpdiensten.
Chiapas grenst aan Guatemala en ligt aan de doorvoerroute van migranten die uit Midden-Amerika op weg zijn naar de Verenigde Staten. De meeste slachtoffers kwamen uit Guatemala. De regeringen van Guatemala en El Salvador zeggen dat ze uitzoeken hoeveel van hun landgenoten betrokken waren bij het ongeluk.
De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador liet op Twitter weten bedroefd te zijn door dit "enorm pijnlijke incident".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
15 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geleden