Tientallen doden door noodweer in Spanje
VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het noodweer in Spanje is opgelopen tot 51. Dat meldt het bestuur van de regio Valencia, aldus Spaanse media waaronder persbureau EFE. In het gebied is veel regen gevallen met overstromingen tot gevolg.
Volgens eerdere berichten bij onder meer EFE, El País en RTVE vielen de slachtoffers in meerdere plaatsen rondom de stad Valencia. Onder de slachtoffers zouden ook ten minste vier kinderen zijn. Een deel van de overledenen was vermist, schrijven de media. Nog altijd zijn mensen zoek, maar precieze aantallen zijn niet bekend. Er zouden ook nog mensen in voertuigen en op daken van gebouwen zitten, in de hoop dat ze gered worden.
De autoriteiten hebben grootschalige reddingsoperaties opgetuigd, waarbij onder meer duizend militairen van de rampenbestrijdingsdienst van de krijgsmacht zijn ingezet. Nog altijd gelden weerswaarschuwingen voor het gebied. Dit soort regenval is sinds de jaren 80 niet gezien in Spanje, zegt de meteorologische dienst AEMET.
DANA
Volgens regiobestuurder Carlos Mazón bleek het voor de hulpdiensten "absoluut onmogelijk" om sommige gebieden te bereiken om mensen daar te helpen. Bij Spaanse nieuwsmedia en op sociale media zijn beelden te zien van reddingswerkers die in het donker met bootjes op zoek waren naar mensen om te redden, van brandweerlieden die mensen uit hun auto's redden en mensen die in bomen zijn geklommen om te voorkomen dat ze worden meegesleurd in het water.
De overstromingen komen door een verschijnsel dat in Spanje DANA genoemd wordt. Dat veroorzaakt onder meer kolkende waterstromen in de straten, waardoor auto's worden meegesleurd en gebouwen onderlopen.
Hogesnelheidstreinen tussen Madrid en Barcelona werden geschrapt vanwege de overstromingen en in getroffen gebieden konden kinderen niet naar school. In het Spaanse parlement werd voorafgaand aan het vragenuurtje een minuut stilte gehouden. Een vergadering die gepland stond voor de middag werd geschrapt.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
3 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
1 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
2 uur geledenLIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.
4 uur geleden