Tientallen doden door noodweer in Spanje
VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het noodweer in Spanje is opgelopen tot 51. Dat meldt het bestuur van de regio Valencia, aldus Spaanse media waaronder persbureau EFE. In het gebied is veel regen gevallen met overstromingen tot gevolg.
Volgens eerdere berichten bij onder meer EFE, El País en RTVE vielen de slachtoffers in meerdere plaatsen rondom de stad Valencia. Onder de slachtoffers zouden ook ten minste vier kinderen zijn. Een deel van de overledenen was vermist, schrijven de media. Nog altijd zijn mensen zoek, maar precieze aantallen zijn niet bekend. Er zouden ook nog mensen in voertuigen en op daken van gebouwen zitten, in de hoop dat ze gered worden.
De autoriteiten hebben grootschalige reddingsoperaties opgetuigd, waarbij onder meer duizend militairen van de rampenbestrijdingsdienst van de krijgsmacht zijn ingezet. Nog altijd gelden weerswaarschuwingen voor het gebied. Dit soort regenval is sinds de jaren 80 niet gezien in Spanje, zegt de meteorologische dienst AEMET.
DANA
Volgens regiobestuurder Carlos Mazón bleek het voor de hulpdiensten "absoluut onmogelijk" om sommige gebieden te bereiken om mensen daar te helpen. Bij Spaanse nieuwsmedia en op sociale media zijn beelden te zien van reddingswerkers die in het donker met bootjes op zoek waren naar mensen om te redden, van brandweerlieden die mensen uit hun auto's redden en mensen die in bomen zijn geklommen om te voorkomen dat ze worden meegesleurd in het water.
De overstromingen komen door een verschijnsel dat in Spanje DANA genoemd wordt. Dat veroorzaakt onder meer kolkende waterstromen in de straten, waardoor auto's worden meegesleurd en gebouwen onderlopen.
Hogesnelheidstreinen tussen Madrid en Barcelona werden geschrapt vanwege de overstromingen en in getroffen gebieden konden kinderen niet naar school. In het Spaanse parlement werd voorafgaand aan het vragenuurtje een minuut stilte gehouden. Een vergadering die gepland stond voor de middag werd geschrapt.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
39 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
9 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
13 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
16 uur geleden