Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door noodweer in Spanje

Tientallen doden door noodweer in Spanje

VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het noodweer in Spanje is opgelopen tot 51. Dat meldt het bestuur van de regio Valencia, aldus Spaanse media waaronder persbureau EFE. In het gebied is veel regen gevallen met overstromingen tot gevolg.

Volgens eerdere berichten bij onder meer EFE, El País en RTVE vielen de slachtoffers in meerdere plaatsen rondom de stad Valencia. Onder de slachtoffers zouden ook ten minste vier kinderen zijn. Een deel van de overledenen was vermist, schrijven de media. Nog altijd zijn mensen zoek, maar precieze aantallen zijn niet bekend. Er zouden ook nog mensen in voertuigen en op daken van gebouwen zitten, in de hoop dat ze gered worden.

De autoriteiten hebben grootschalige reddingsoperaties opgetuigd, waarbij onder meer duizend militairen van de rampenbestrijdingsdienst van de krijgsmacht zijn ingezet. Nog altijd gelden weerswaarschuwingen voor het gebied. Dit soort regenval is sinds de jaren 80 niet gezien in Spanje, zegt de meteorologische dienst AEMET.

DANA

Volgens regiobestuurder Carlos Mazón bleek het voor de hulpdiensten "absoluut onmogelijk" om sommige gebieden te bereiken om mensen daar te helpen. Bij Spaanse nieuwsmedia en op sociale media zijn beelden te zien van reddingswerkers die in het donker met bootjes op zoek waren naar mensen om te redden, van brandweerlieden die mensen uit hun auto's redden en mensen die in bomen zijn geklommen om te voorkomen dat ze worden meegesleurd in het water.

De overstromingen komen door een verschijnsel dat in Spanje DANA genoemd wordt. Dat veroorzaakt onder meer kolkende waterstromen in de straten, waardoor auto's worden meegesleurd en gebouwen onderlopen.

Hogesnelheidstreinen tussen Madrid en Barcelona werden geschrapt vanwege de overstromingen en in getroffen gebieden konden kinderen niet naar school. In het Spaanse parlement werd voorafgaand aan het vragenuurtje een minuut stilte gehouden. Een vergadering die gepland stond voor de middag werd geschrapt.

Meer uit Buitenland

Twee dode Israëliërs in Gazastrook door ontploffen eigen drone

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.

36 minuten geleden
Xi: VS en China moeten nieuwe samenwerkingsvormen verkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".

2 uur geleden
President Iran: VS kunnen elk moment de oorlog beëindigen

NEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."

2 uur geleden
Amnesty pleit voor afschaffing Amerikaanse immigratiedienst ICE

LONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.

7 uur geleden
Mamdani: Israël gebruikte VN als podium om genocide wit te wassen

NEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.

9 uur geleden
Macron: Frankrijk zendt militairen en materieel naar Saudi-Arabië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.

10 uur geleden
Netanyahu: Joden in NYC niet veilig sinds Mamdani burgemeester is

NEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.

11 uur geleden