Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische luchtaanvallen op Libanon

Tientallen doden door Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Door de jongste Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn tientallen doden gevallen. De autoriteiten telden zeker 38 slachtoffers. Alleen al bij een aanval op een dorp in de buurt van Byblos, ten noorden van Beiroet, kwamen zeker 23 mensen om het leven, onder wie zeven kinderen.

In het zuiden van Libanon werden drie hulpverleners gedood die banden zouden hebben met de Hezbollah-beweging. Israël zegt met zijn aanvallen Hezbollah-bolwerken te willen uitschakelen, zodat het noorden van Israël niet meer met raketten wordt beschoten en de geëvacueerde bevolking kan terugkeren.

Er worden vanuit Libanon nog steeds raketten afgevuurd op Israël. In West-Galilea raakten volgens een ziekenhuismedewerker drie mensen gewond.

Meer uit Buitenland

Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

47 minuten geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

1 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

2 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

3 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

3 uur geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

3 uur geleden