Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische luchtaanvallen op Libanon

Tientallen doden door Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Door de jongste Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn tientallen doden gevallen. De autoriteiten telden zeker 38 slachtoffers. Alleen al bij een aanval op een dorp in de buurt van Byblos, ten noorden van Beiroet, kwamen zeker 23 mensen om het leven, onder wie zeven kinderen.

In het zuiden van Libanon werden drie hulpverleners gedood die banden zouden hebben met de Hezbollah-beweging. Israël zegt met zijn aanvallen Hezbollah-bolwerken te willen uitschakelen, zodat het noorden van Israël niet meer met raketten wordt beschoten en de geëvacueerde bevolking kan terugkeren.

Er worden vanuit Libanon nog steeds raketten afgevuurd op Israël. In West-Galilea raakten volgens een ziekenhuismedewerker drie mensen gewond.

Meer uit Buitenland

VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

8 minuten geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

5 uur geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

6 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

6 uur geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

6 uur geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

7 uur geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

10 uur geleden