Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische luchtaanval op tentenkamp Rafah

Tientallen doden door Israëlische luchtaanval op tentenkamp Rafah

RAFAH (ANP/RTR/AFP) - Zeker dertig Palestijnen zijn gedood door Israëlische luchtaanvallen op een vluchtelingenkamp in Rafah, in het uiterste zuiden van de Gazastrook. Door de aanvallen vlogen hun tenten in brand. Dat melden Palestijnse gezondheids- en civiele hulpdiensten.

Een definitief dodental in het Tal Al-Sultan-kamp moet nog worden vastgesteld, aldus een arts. Tientallen vluchtelingen zijn gewond geraakt door de branden, die hulpverleners en de getroffenen nog proberen te blussen.

De Palestijnse Rode Halve Maan zei op X dat een Israëlische luchtaanval een "groot aantal" mensen heeft gedood. En: "Deze locatie was door de Israëlische bezetting aangewezen als humanitair gebied."

Vergelding

Het Israëlische leger bevestigt dat het een complex in Rafah heeft getroffen "waarin belangrijke Hamas-terroristen actief waren". Het was derhalve een aanval met "legitieme doelstellingen onder internationaal recht", waarbij gebuikt werd gemaakt van "nauwkeurige munitie op basis van nauwkeurige inlichtingen", aldus het leger.

De Israëlische aanval op het tentenkamp was mogelijk een vergeldingsactie. Hamas had eerder op de dag vanuit Rafah raketten afgevuurd op doelen in centraal Israël, waaronder Tel Aviv. Later zondag zei het Israëlische leger in een verklaring dat de luchtmacht als reactie daarop aanvallen op Rafah had uitgevoerd.

Zaterdag voerde Israël ook al luchtaanvallen uit op doelen in Rafah. Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Israël onlangs opgedragen het offensief in die zuidelijke stad te stoppen.

Meer uit Buitenland

Le Pen ook in beroep schuldig, mag niet meedoen aan verkiezingen

PARIJS (ANP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk.

24 minuten geleden
Oekraïense justitie bevestigt dood van verdachte aanslag Monaco

KYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.

1 uur geleden
Turkije vraagt NAVO-landen om wapenbeperkingen op te heffen

ANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.

1 uur geleden
Brussel geeft toe: nieuw grenscontrolesysteem werkt niet overal

BRUSSEL (ANP) - Brussel geeft toe dat het nieuwe grenscontrolesysteem EES nog niet overal goed werkt. Vooral op drukke vliegvelden lopen de wachtrijen op bepaalde uren door het Entry/Exit System (EES) behoorlijk op. Bij twintig grensovergangen zijn er serieuze problemen, zeggen betrokken EU-ambtenaren. De Europese Commissie wil niet zeggen om welke het gaat.

1 uur geleden
Tsjechië mag rechts-extremist Liebich overleveren aan Duitsland

PRAAG (ANP/DPA) - De Duitse rechts-extremist Marla Svenja Liebich kan door Tsjechië aan Duitsland worden overgeleverd. Dat besloot een Tsjechisch gerechtshof na een juridische strijd die internationaal aandacht kreeg.

1 uur geleden
Rutte vraagt defensie-industrie om meer risico te nemen

ANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de defensie-industrie opgeroepen om "meer risico te nemen". Hij verklaarde op de NAVO-top in Ankara dat lidstaten structureel bereid zijn om meer geld uit te geven aan defensie, maar dat zou alleen mogelijk zijn als de industrie ook opschaalt. "Ik vraag jullie om een sprong te wagen."

1 uur geleden
Nieuwssite: verdachte bomaanslag Monaco doodgeschoten gevonden

KYIV (ANP) - De vrouw die wordt gezocht voor een recente aanslag in Monaco is dood aangetroffen bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat zeggen bronnen bij de opsporingsdiensten tegen de Oekraïense nieuwssite Ukrainska Pravda.

2 uur geleden