Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeker dertig mensen zijn zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook, melden de Palestijnse autoriteiten. In Gaza-Stad zouden elf mensen, onder wie zeven kinderen, zijn omgekomen toen een luchtaanval een huis trof. Ten zuiden van Khan Younis werden vijf beveiligers van een hulpkonvooi gedood en ook elders in Gaza vielen doden.

Op foto's uit Gaza-Stad van fotografen van persbureau AFP zijn lichamen te zien, waaronder die van jonge kinderen. Ook legden fotografen vast hoe hulpverleners van de Rode Halve Maan het lichaam van een omgekomen collega afvoeren. Het Israëlische leger heeft geen commentaar gegeven op de aanvallen.

Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn in de afgelopen 48 uur 136 mensen omgekomen. Het ministerie staat onder controle van Hamas, maar de cijfers worden als betrouwbaar gezien.

Gijzelaar

Hamas heeft zaterdag een video gepubliceerd van een Israëlische gijzelaar in Gaza. In de video, die niet geverifieerd is, vraagt de 19-jarige Israëlische soldaat Liri Albag haar regering om zich in te spannen voor haar vrijlating. Albag werd tijdens de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 gevangengenomen op een militaire basis aan de grens met Gaza.

Naar schatting houdt Hamas nog ongeveer honderd buitenlandse en Israëlische gijzelaars vast in Gaza. Op vier na werden ze allemaal ontvoerd tijdens de aanval op 7 oktober. Vrijdag liet Hamas weten dat onderhandelingen over vrijlating van de gijzelaars in ruil voor een wapenstilstand die avond verder zouden gaan in Qatar. Sindsdien zijn er geen nieuwe berichten naar buiten gekomen. Hamas praat niet direct met Israël, maar via bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

6 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

7 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

10 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

12 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

13 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

13 uur geleden