Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeker dertig mensen zijn zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook, melden de Palestijnse autoriteiten. In Gaza-Stad zouden elf mensen, onder wie zeven kinderen, zijn omgekomen toen een luchtaanval een huis trof. Ten zuiden van Khan Younis werden vijf beveiligers van een hulpkonvooi gedood en ook elders in Gaza vielen doden.

Op foto's uit Gaza-Stad van fotografen van persbureau AFP zijn lichamen te zien, waaronder die van jonge kinderen. Ook legden fotografen vast hoe hulpverleners van de Rode Halve Maan het lichaam van een omgekomen collega afvoeren. Het Israëlische leger heeft geen commentaar gegeven op de aanvallen.

Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn in de afgelopen 48 uur 136 mensen omgekomen. Het ministerie staat onder controle van Hamas, maar de cijfers worden als betrouwbaar gezien.

Gijzelaar

Hamas heeft zaterdag een video gepubliceerd van een Israëlische gijzelaar in Gaza. In de video, die niet geverifieerd is, vraagt de 19-jarige Israëlische soldaat Liri Albag haar regering om zich in te spannen voor haar vrijlating. Albag werd tijdens de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 gevangengenomen op een militaire basis aan de grens met Gaza.

Naar schatting houdt Hamas nog ongeveer honderd buitenlandse en Israëlische gijzelaars vast in Gaza. Op vier na werden ze allemaal ontvoerd tijdens de aanval op 7 oktober. Vrijdag liet Hamas weten dat onderhandelingen over vrijlating van de gijzelaars in ruil voor een wapenstilstand die avond verder zouden gaan in Qatar. Sindsdien zijn er geen nieuwe berichten naar buiten gekomen. Hamas praat niet direct met Israël, maar via bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Burgemeester: meer dan half miljoen inwoners hebben Kyiv verlaten

KYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.

23 minuten geleden
Spoorbedrijf beperkt snelheid op HSL-traject Madrid-Barcelona

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.

26 minuten geleden
Meerderheid EU-parlement wil voorlopig niet stemmen over VS-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.

1 uur geleden
Kyiv vreest honderden miljarden extra nodig te hebben voor leger

KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.

1 uur geleden
NAVO is 'verzwakt' door Groenland-ruzie, stelt Macron

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.

2 uur geleden
Traangas en vuurwerk bij boerenprotest bij Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.

2 uur geleden
Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.

3 uur geleden