Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeker dertig mensen zijn zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook, melden de Palestijnse autoriteiten. In Gaza-Stad zouden elf mensen, onder wie zeven kinderen, zijn omgekomen toen een luchtaanval een huis trof. Ten zuiden van Khan Younis werden vijf beveiligers van een hulpkonvooi gedood en ook elders in Gaza vielen doden.
Op foto's uit Gaza-Stad van fotografen van persbureau AFP zijn lichamen te zien, waaronder die van jonge kinderen. Ook legden fotografen vast hoe hulpverleners van de Rode Halve Maan het lichaam van een omgekomen collega afvoeren. Het Israëlische leger heeft geen commentaar gegeven op de aanvallen.
Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn in de afgelopen 48 uur 136 mensen omgekomen. Het ministerie staat onder controle van Hamas, maar de cijfers worden als betrouwbaar gezien.
Gijzelaar
Hamas heeft zaterdag een video gepubliceerd van een Israëlische gijzelaar in Gaza. In de video, die niet geverifieerd is, vraagt de 19-jarige Israëlische soldaat Liri Albag haar regering om zich in te spannen voor haar vrijlating. Albag werd tijdens de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 gevangengenomen op een militaire basis aan de grens met Gaza.
Naar schatting houdt Hamas nog ongeveer honderd buitenlandse en Israëlische gijzelaars vast in Gaza. Op vier na werden ze allemaal ontvoerd tijdens de aanval op 7 oktober. Vrijdag liet Hamas weten dat onderhandelingen over vrijlating van de gijzelaars in ruil voor een wapenstilstand die avond verder zouden gaan in Qatar. Sindsdien zijn er geen nieuwe berichten naar buiten gekomen. Hamas praat niet direct met Israël, maar via bemiddelaars.
Meer uit Buitenland
BALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.
2 uur geledenQUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt een ommekeer te hebben gemaakt wat betreft de openbaarmaking van de zogenoemde Epstein-documenten. "Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden moeten stemmen voor het vrijgeven van de Epstein-documenten, omdat we niets te verbergen hebben", schreef Trump op zijn sociale mediaplatform Truth Social.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.
6 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.
15 uur geleden