Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeker dertig mensen zijn zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook, melden de Palestijnse autoriteiten. In Gaza-Stad zouden elf mensen, onder wie zeven kinderen, zijn omgekomen toen een luchtaanval een huis trof. Ten zuiden van Khan Younis werden vijf beveiligers van een hulpkonvooi gedood en ook elders in Gaza vielen doden.

Op foto's uit Gaza-Stad van fotografen van persbureau AFP zijn lichamen te zien, waaronder die van jonge kinderen. Ook legden fotografen vast hoe hulpverleners van de Rode Halve Maan het lichaam van een omgekomen collega afvoeren. Het Israëlische leger heeft geen commentaar gegeven op de aanvallen.

Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn in de afgelopen 48 uur 136 mensen omgekomen. Het ministerie staat onder controle van Hamas, maar de cijfers worden als betrouwbaar gezien.

Gijzelaar

Hamas heeft zaterdag een video gepubliceerd van een Israëlische gijzelaar in Gaza. In de video, die niet geverifieerd is, vraagt de 19-jarige Israëlische soldaat Liri Albag haar regering om zich in te spannen voor haar vrijlating. Albag werd tijdens de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 gevangengenomen op een militaire basis aan de grens met Gaza.

Naar schatting houdt Hamas nog ongeveer honderd buitenlandse en Israëlische gijzelaars vast in Gaza. Op vier na werden ze allemaal ontvoerd tijdens de aanval op 7 oktober. Vrijdag liet Hamas weten dat onderhandelingen over vrijlating van de gijzelaars in ruil voor een wapenstilstand die avond verder zouden gaan in Qatar. Sindsdien zijn er geen nieuwe berichten naar buiten gekomen. Hamas praat niet direct met Israël, maar via bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

21 minuten geleden
Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

47 minuten geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

3 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

5 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

5 uur geleden