Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeker dertig mensen zijn zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook, melden de Palestijnse autoriteiten. In Gaza-Stad zouden elf mensen, onder wie zeven kinderen, zijn omgekomen toen een luchtaanval een huis trof. Ten zuiden van Khan Younis werden vijf beveiligers van een hulpkonvooi gedood en ook elders in Gaza vielen doden.
Op foto's uit Gaza-Stad van fotografen van persbureau AFP zijn lichamen te zien, waaronder die van jonge kinderen. Ook legden fotografen vast hoe hulpverleners van de Rode Halve Maan het lichaam van een omgekomen collega afvoeren. Het Israëlische leger heeft geen commentaar gegeven op de aanvallen.
Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn in de afgelopen 48 uur 136 mensen omgekomen. Het ministerie staat onder controle van Hamas, maar de cijfers worden als betrouwbaar gezien.
Gijzelaar
Hamas heeft zaterdag een video gepubliceerd van een Israëlische gijzelaar in Gaza. In de video, die niet geverifieerd is, vraagt de 19-jarige Israëlische soldaat Liri Albag haar regering om zich in te spannen voor haar vrijlating. Albag werd tijdens de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 gevangengenomen op een militaire basis aan de grens met Gaza.
Naar schatting houdt Hamas nog ongeveer honderd buitenlandse en Israëlische gijzelaars vast in Gaza. Op vier na werden ze allemaal ontvoerd tijdens de aanval op 7 oktober. Vrijdag liet Hamas weten dat onderhandelingen over vrijlating van de gijzelaars in ruil voor een wapenstilstand die avond verder zouden gaan in Qatar. Sindsdien zijn er geen nieuwe berichten naar buiten gekomen. Hamas praat niet direct met Israël, maar via bemiddelaars.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
7 uur geleden